ایجاد ادارات HSE در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران

رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در گذشته HSE در مناطق تشریفاتی بود اما امروز ادارات HSE به شکل یک ساختار سازمانی در مناطق ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار شهر، مهدی بابایی در یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی لایحه اصلاحیه مصوبه توسعه و بهبود خدمات ایمنی و آتش‌نشانی با بیان اینکه در مجموع ۳۳ هزار ساختمان ناایمن در درجات کم خطر، میان خطر، پرخطر و بحرانی توسط سازمان آتش نشانی شناسایی شده است، اظهار کرد: الزام ایمن‌سازی ساختمان ها توسط مالکین در این دوره از مدیریت شهری با جدیت دنبال می شود.

وی در ادامه یادآور شد: در اصلاحیه لایحه مقرر شده که اقدام به پلمب ساختمان های ناایمن در صورت عدم اقدام مالکین به ایمن سازی، از طریق کمیته ایمنی مناطق ۲۲ گانه انجام شود. شهرداران مناطق موظفند مراتب را برای انجام اصلاحات به مالکین اعلام کنند و باید در چارچوب وظایف قانونی خود، مراتب را در صورت عدم توجه از سوی مراجع قضایی پیگیری کنند.

بابایی با بیان اینکه هزینه بازرسی از محل اخذ عوارض ایمنی در زمان صدور پروانه تأمین خواهد شد، خاطرنشان کرد: فرآیند بررسی و ایمن سازی ساختمان ها پویاست و از سویی دیگر سازمان مدیریت بحران پایش انجام می دهد و تعداد ساختمان ها دائماً به روز می شود. درخواست ما این است پیگیری ایمن سازی توسط مناطق صورت بگیرد.

رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه از عوارض می توان برای اقدامات پیشگیرانه استفاده کرد، گفت: در یک سال اخیر سازمان آتش نشانی با حوادث بزرگی درگیر شده که تمام این حوادث در رسته ۳۳ هزار ساختمان ناایمن بوده است.

وی با اعلام اینکه ما اقدام ویژه ای در حوزه تشکیلات شهرداری انجام دادیم، خاطرنشان کرد: در گذشته HSE در مناطق تشریفاتی بود اما امروز ادارات HSE به شکل یک ساختار سازمانی در مناطق ایجاد شده است.

گفتنی است؛ لایحه اصلاحیه مصوبه توسعه و بهبود خدمات ایمنی و آتش‌نشانی با حداکثر آراء موافق اعضای شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید.

۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۷
کد خبر: 38477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =