مخالفت مدیریت بحران پایتخت با تعطیلی ورزش زنان در سوله‌های بحران

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران توضیحاتی را درخصوص حواشی ورزش بانوان در سوله‌های بحران پایتخت ارائه و تاکید کرد که این سازمان مخالف تعطیلی ورزش بانوان در سوله‌ها و پایگاه‌های مدیریت بحران است.

به گزارش شهر، علی نصیری رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، در خصوص تعیین تکلیف ورزش بانوان در سوله‌های مدیریت بحران که در جلسه شورای شهر مورد تذکر اعضای شورای شهر قرار گرفته بود، گفت: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و سازمان ورزش اختلاف دیدگاهی در خصوص بهره‌برداری از سوله‌های بحران و انجام ورزش بانوان ندارند و اتفاقا در این دوره مدیریت شهری به تفاهم رسیدند.

وی با اشاره به جلسه هفت ساعته سازمان مدیریت بحران و سازمان ورزش شهرداری در خصوص تعیین تکلیف سوله‌های بحران، گفت: پس از این جلسه تفاهمی بین سازمان ورزش و سازمان مدیریت بحران شکل گرفت و همه یکدل و یکصدا کار را پیش می‌بریم اما دقت داشته باشید که این سوله‌ها برای بحران بوده و هستند اما قرار بوده که در ساعات خالی از این سوله‌ها برای ورزش بانوان استفاده شود. متاسفانه در دوره‌های قبلی مدیریت شهری به بهانه و اسم ورزش بانوان زیرساخت‌های مدیریت بحران را تحت الشعاع قرار دادند.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: ما نه تنها با ورزش بانوان در سوله‌های بحران مخالف نیستیم بلکه موافق گسترش آن به سایر پایگاه‌ها هم هستیم و حتی ظرفیت‌سنجی ۱۶ پایگاه بحران انجام شده تا به ۵۲ سوله بحران که ورزش بانوان در آن انجام می‌شود، تعدادی سوله جدید را نیز اضافه کنیم.

وی با بیان اینکه قرار شده که ورزش بانوان در طبقه همکف این سوله‌ها ادامه داشته باشد و در طبقات بالا زیرساخت‌های بحران هر ناحیه تامین شود، گفت: دقت داشته باشید که سوله‌های بحران، سرانه ایمنی و بحران هر منطقه هستند و باید این سوله‌ها در زمان وقوع بحران به مردم هر ناحیه سرویس بدهند و قبل از وقوع بحران نیز به مردم محله آموزش‌های لازم را بدهد و اینگونه نیست که سوله‌های بحران فقط برای زمان بحران باشند. بلکه باید قبل از وقوع بحران نیز خدمات آموزشی به مردم هر محله ارائه دهند.

مخالف ورزش بانوان در سوله‌های بحران نیستیم

نصیری با بیان اینکه ما مخالف ورزش بانوان در سوله‌ها نیستیم، گفت: پایگاه‌ها باید همزمان هم ورزش داشته باشند و هم برای بحران آماده باشند. البته برخی اقدامات از اول مغایر با مصوبات شورای شهر بوده که ما آن را اصلاح کرده و تنها به مصوبات شورا و آئین‌نامه‌های صادره آن عمل می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه سوله‌ها فقط متعلق به زمان بحران نیست بلکه قبل از بحران هم باید اقداماتی انجام دهد، گفت: پرسنل ورزش بانوان نگران امنیت شغلی خود نباشند. چرا که ما اجازه تعطیلی ورزش بانوان در سوله‌های بحران را نمی‌دهیم و تا این لحظه هم حتی یک پایگاه تحویل ما نشده است و این سخنان که پایگاه‌های بحران از ورزش بانوان خالی می‌شوند کذب محض است.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در خصوص زمان انتقال ورزش بانوان از طبقات بالا به همکف سوله‌های بحران گفت: این کار به مرور زمان انجام خواهد گرفت. چرا که در فصل تابستان تقاضا برای ورزش بیشتر است و می‌توانیم به مرور در مهر ماه این اقدام را انجام دهیم اما دقت داشته باشید که ما نمی‌خواهیم ورزش بانوان را تعطیل کنیم و حتی اعلام آمادگی کردیم که در ۱۶ پایگاه دیگرمان نیز ورزش بانوان ادامه یابد.

انتهای پیام/

۱۷ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۵
کد خبر: 39092

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =