معرفی دبیر علمی اولین همایش بین المللی حکمرانی و مدیریت شهری

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر ضمن تاکید بر جایگاه علم در تحقق حکمرانی مشارکتی از سوابق ارزنده و شخصیت علمی دکتر حسن دانایی فر تقدیر کرد و طی حکمی ایشان را به عنوان دبیر علمی همایش بین المللی حکمرانی و مدیریت شهری معرفی کرد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، عطاءالله رفیعی آتانی، مشاور شهردار و رییس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران در جلسه شورای معاونان این مرکز، با تأکید بر اینکه مرجعیت تولید دانش برای مدیریت شهری را تلاش‌های علمی محقق می‌کند، گفت: در نظر است همایش حکمرانی و مدیریت شهری به صورت سالیانه در دستور کار این مرکز قرار گیرد و مقرر شده از تمامی ظرفیت‌های علمی کشور در این حوزه بهره‌گیری شود.

رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران خاطرنشان کرد: معتقدیم باید از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور استفاده و نیز می‌بایست تمامی سازمان‌های تابعه شهرداری را برای توفیق بیشتر در برگزاری همایش فعال کنیم؛ وی همچنین گفت که امسال همایش با محوریت حکمرانی و مدیریت شهری مشارکتی برگزار خواهد شد.

در ادامه این جلسه مشاور شهردار تهران و رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر ضمن تاکید بر جایگاه علم در تحقق حکمرانی مشارکتی از سوابق ارزنده و شخصیت علمی دکتر حسن دانایی فر تقدیر کرد و طی حکمی ایشان را به عنوان دبیر علمی همایش بین المللی حکمرانی و مدیریت شهری معرفی کرد.

در ادامه این جلسه، حسن دانایی فرد، استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس و دبیر علمی همایش، حکمرانی، مدیریت و عملیات را سه سطح به‌هم‌مرتبط در راهبری امور عمومی برشمرد و گفت: در حوزه شهرداری‌ها نظیر سایر نهادهای عمومی، حکمرانی مبتنی بر خط‌مشی‌های کلان و منبعث از ارزش‌ها شکل می‌گیرد و در ساحت مدیریت، متناسب با خط‌مشی‌ها، برنامه‌ریزی‌امور انجام می‌شود و در نهایت سطح عملیاتی ناظر به شیوه‌های اجرایی است.

وی همچنین بر استفاده موثر از ظرفیت پژوهشی و علمی کشور تاکید کرد و افزود: کنفرانس حکمرانی و مدیریت  شهری بر آن است با استفاده از ظرفیت دانشگاهی و مراکز پژوهشی کشور از خزانه دانش تولید شده در این نهادها و مراکز برای حل مسائل شهری و شهرداری‌ها به ویژه کلانشهر تهران بهره ببرد.

معرفی دبیر علمی اولین همایش بین المللی حکمرانی و مدیریت شهری

انتهای پیام/

۱۹ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۴
کد خبر: 39208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =