اختصاص بودجه به مناطق ۲۲گانه بر اساس رویکرد عادلانه و اطلاعات محور در سال ۱۴۰۲

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران از اختصاص اعتبارات به مناطق بر اساس رویکرد عادلانه و اطلاعات محور در سال جاری خبر داد و گفت: ما برای رعایت عدالت در تنظیم بودجه امسال، شاخص هایی برای سنجش اعتبارات مورد نیاز مناطق بر اساس اطلاعات پایه ی هر منطقه و کمبود سرانه ها را مدنظر قرار دادیم. مجموعه شهرداری تهران نیز باید برای تحقق ۴ رویکرد تحولی شهردار تهران تلاش کنند.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل برنامه و بودجه شهرداری تهران، امیر شهرابی در نشست تعاملی با شهردار، معاونین و مدیران منطقه دو که در راستای چهارشنبه های همدلی و اتحاد برگزار شد؛ اظهار داشت: تمامی اسناد و برنامه های ما در حوزه برنامه و بودجه بر اساس ۴ رویکرد تحولی شهردار تهران تنظیم شده و مجموعه شهرداری تهران اعم از مناطق، ستاد، سازمانها و شرکتهای تابعه باید با اجرای برنامه ها، در تحقق این محورها بکوشند.

وی به اتخاذ رویکرد عدالت محور اداره کل برنامه و بودجه شهرداری تهران در سال ۱۴۰۲ اشاره کرد و گفت: امسال در تنظیم بودجه تلاش کردیم اعتبارات را بر اساس اطلاعات پایه ی هر منطقه،کمبود سرانه ها و میزان پیشرفت پروژه های آنان اختصاص دهیم تا عدالت رعایت شود.

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران، نگاه برنامه محور مدیریت منطقه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: پیشبرد فعالیت ها براساس برنامه تعریف شده و متناسب با شاخص های تعریف شده می تواند مسیر مناسبی را برای پیشرفت و تحقق برنامه ها میسر کند.

وی، از رشد ۸۶ درصدی مجموع اعتبارات منطقه ۲ در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: اعتبارات منطقه دو در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ با رشد ۵۰ درصدی بخش هزینه ای و رشد ۱۳۷ درصدی در بخش سرمایه ای، رتبه نخست را در بین مناطق ۲۲ گانه در این زمینه داشته است.

شهرابی با تاکید براهتمام مناطق برای اجرای احکام برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهر تهران گفت: ۱۴حکم برای مناطق ۲۲گانه در برنامه چهارم پیش بینی شده و در ۲۷ شاخص نیز ایفای نقش خواهند داشت.

وی با اشاره به تکلیف منطقه دو در احکام ۷۳ و ۷۶ برنامه چهارم گفت: در باب ماموریت ایمنی شهری و بافت فرسوده، اجرای حکم طرح بازآفرینی شهری با رویکرد تحقق محله الگو در محله اسلام آباد و اجرای طرح موضعی بازآفرینی شهری در رود دره فرحزاد به منطقه۲ اختصاص یافته است.

شهردار منطقه۲ نیز از تکمیل و بهره برداری پروژه های زیرساختی عمرانی، خدماتی و ورزشی خبرداد و گفت: این پروژه ها تا نیمه مرداد تکمیل و در اختیار شهروندان قرار می گیرد. خوشبختانه هیچ پروژه نیمه تمام متوقف در منطقه۲ وجود ندارد. پروژه های نیمه تکمیلی که از سنوات گذشته بود، با اهتمام جدی در سال گذشته دنبال و به نتیجه رسید. 

مهدی صالحی با اشاره به اینکه ۴۰ پروژه توسعه محلی براساس خروجی طرح من شهردارم تعریف شده است، گفت: از آنجایی که پروژه‌های طرح من شهردارم منتخب مردم است؛ تعدادی از این پروژه ها تکمیل و مابقی نیز با جدیت پیگیری و اجرا می شود.

محمد امیرآبادی مدیرکل پایش برنامه و ارزیابی عملکرد شهرداری تهران نیز با اعلام صدور کارنامه ارزیابی عملکرد نواحی گفت: براساس شاخص های ارزیابی خوشبختانه نواحی ۲ و ۹ این منطقه، رتبه های متمایزی را در بین نواحی ۱۲۴ گانه شهر تهران کسب کردند.

در این نشست، معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی شهرداری منطقه ۲ ضمن ارائه گزارشی از اعتبارات پروژه های اجرایی و سرمایه ای منطقه در سال ۱۴۰۲ و پروژه های مشارکتی، ازتهیه سند تحولی منطقه در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: این سند تحولی بر اساس ۴ طرح تحولی شهردار تهران تهیه شده و شامل  ۱۱۰ پروژه (به غیر از پروژه های من شهردارم) و ۲۴ برنامه است.

اسماعیل غفاری، ضمن قدردانی از رویکرد عدالت محور اداره کل برنامه و بودجه در راستای افزایش اعتبارات مستمر منطقه دو، ابلاغ دستورالعمل تشکیل کمیته فنی، تصویب ۳۶۶ مصوبه مربوط به پروژه های اجرایی در این کمیته، طراحی داشبورد مدیریتی، راه اندازی سامانه تعریف پروژه ها برای تصویب برنامه های سال آتی را از جمله اقدامات ویژه شهرداری منطقه ۲ در حوزه برنامه ریزی و بودجه برشمرد.

همچنین معاونین ادارات کل برنامه و بودجه و دفتر پایش برنامه و شهرداری منطقه دو، چالشها و پیشنهادات خود را در موضوعات حوزه برنامه ریزی مطرح کردند.

انتهای پیام/

۲۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۷
کد خبر: 39547

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =