بالای ۷۰ درصد کودکان «سرچهار راه‌ها» شبکه‌ای و مافیایی هستند

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در مورد موضوع کودکان کار به نکات مهمی اشاره کرد و گفت: اقتصاد کف خیابانی با درآمدهای سرشار، با نوع دوستی و تحریک احساسات مردم شکل گرفته است و سرشبکه‌های این مافیا از آن استفاده می‌کنند.

به گزارش شهر، احمد احمدی صدر با بیان اینکه ما باندها و مافیایی را در کشور داریم که کودکان را در خیابان جمع می‌کنند و اقتصاد خیابان را ساماندهی می‌کنند، افزود: البته بخشی از این کودکان هم به صورت منفرد به خیابان‌ها می‌آیند.

وی ادامه داد: ما در شهرداری تهران قرارگاه اجتماعی تهران را تشکیل داده ایم. طرحی هم ساماندهی شد و ۱۵ الی ۱۶ نهاد متولی کودکان کار باید آن را اجرا می‌کردند، ولی ما با خلأ و چالشی روبه رو شدیم، این دستگاه‌ها باید زیر نظر فرماندهی واحد به یک نهاد پاسخگو می‌بودند، ولی این اتفاق رخ نداد.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی با طرح سوالی تأکید کرد: شهرداری در سال‌های گذشته ۷۰۰۰ کودک کار را ساماندهی کرد، اما چند هزار کودک کار نسبت به ۵ سال گذشته کاهش پیدا کرده است؟

وی افزود: از ۲۵ سال قبل تاکنون در تهران در حوزه کودکان کار مدیریت واحد نداشته ایم. پیشنهاد آقای زاکانی شهردار تهران این بود که در قرارگاه اجتماعی تهران تمام دستگاه‌ها کنار هم بنشینند و این مسئله را پیش ببرند. در زمینه معتادان متجاهر ۸۰ درصد مصوبات اجرا شد و باید همین شیوه در زمینه کودکان کار هم ایجاد شود. رئیس محترم جمهوری به این دلیل نمایندگی ویژه را به شهردار تهران داده اند که شهرداری در میدان حضور دارد و این قرارگاهی که تشکیل شده یک ابزاری می‌خواهد که دستگاه‌های متولی، ملزم به پاسخگویی به رئیس جمهوری باشند.

احمدی صدر ادامه داد: مسئله کودکان کار یک مسئله عادی نیست، شهرداری تهران به این جهت به میدان آمده است تا این مشکل را حل کند. نمایندگی ویژه را به این جهت به شهرداری دادند که مدیریت واحد در حوزه کودکان کار را داشته باشیم. رییس محترم جمهوری در سه حوزه کودکان کار، متکدیان و معتادان متجاهر شهردار محترم تهران را به عنوان نماینده ویژه تعیین کردند تا این مشکلات حل شود.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، وی که در یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت، افزود: طرح استعدادیابی و حرفه آموزی کوتاه مدت ۶ ماهه، میان مدت یک سال تا یک سال و نیم سال و بلند مدت ۳ سال را طراحی کرده ایم. اگر شهرداری این اجازه را داشته باشد که وسط میدان بیاید ۳ ساله بحث کودکان کار و خیابان را جمع می‌کند. بالای ۷۰ درصد کودکان سر چهار راه‌ها شبکه‌ای و مافیایی هستند، ما با این سر شبکه‌ها برخورد جدی و سلبی خواهیم کرد.

منبع: تهران پرس
انتهای پیام//

۲۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۸
کد خبر: 39677

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =