فرصت طلایی تامین منابع اجرای پروژه های شهری در سه ماهه دوم سال

لطف اله فروزنده در نشست معاونین مالی و اقتصاد شهری، ۶ماه نخست سال را فرصت طلایی جهت تامین منابع لازم جهت شروع پروژه های شهری دانست و عنوان کرد: سه ماه باقی مانده تابستان فرصتی طلایی است که با تلاش و پیگیری ویژه بتوانیم منابع لازم را برای به نتیجه رساندن زیرساخت های پروژه های شهری، تامین کنیم.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری، فروزنده دراین نشست که با حضور مدیران حوزه معاونت، معاونین مالی و اقتصاد شهری، روسای املاک و مدیران مشارکت های مناطق ۲۲ گانه برگزار شد، گفت: در سنوات گذشته روال به این صورت بوده که حدود ۲۵ الی ۳۰ درصد از تحقق درآمد در شش ماهه نخست سال اتفاق می افتاد، تصمیم داریم این روال را تغییردهیم. چرا که شش ماهه نخست سال، بهترین فرصت برای انعقاد قراردادها و تامین پیش پرداخت ها است و اگر بتوانیم نقدینگی را در این مدت افزایش دهیم، پروژه های بسیاری را پیش خواهیم برد.

پیگیری مطالبات شهرداری از نهادها

وی به موضوع مطالبات شهرداری از نهادها پرداخت و تصریح کرد: علت اینکه دولت و دستگاه های اجرایی قادر به پرداخت مطالبات شهرداری نیستند، این است که ردیف اعتباری ندارند و این نیازمند مستندات کافی و مستدل از میزان بدهی واقعی به شهرداری است؛ لذا تمامی مناطق بایستی ظرف مدت کوتاهی، تمام مطالباتی که از نهادها دارند به طلب های قطعی و غیر قطعی و حایز اهمیت، تقسیم کرده و آمار آن را در اختیار سازمان املاک و مستغلات قرار دهید.

پیگیری ظرفیت های سرمایه گذاری مناطق به صورت ویژه

معاون شهردار تهران افزود: کسب درآمدهای آتی شهر در حوزه جذب سرمایه گذار و فرصت های سرمایه گذاری از سیاست های مهم این معاونت است که در این خصوص ظرفیت‌های مناطق را برای اجرای پروژه های خرد و ریزدانه احصا کردیم و این پروژه ها را تا مرحله فراخوان و انعقاد قرارداد، پیگیری خواهیم کرد.

لزوم پیگیری ثبت هزینه ها

وی در ادامه از لزوم تلاش ویژه معاونین مالی مناطق در خصوص ثبت هزینه ها گفت و تصریح کرد: سال گذشته حدود ۹۷ درصد از هزینه ها ثبت شد، که رکورد بی سابقه ای بود اما مشکل موجود در این میان، ترافیک بالای کاری در اواخر سال است و برای اینکه در سال جاری دچار این مشکل نشویم، نسبت به ثبت دقیق هزینه ها در ماه های پیش رو تا انتهای سال، اقدام شود.

فروزنده با اشاره به تخفیفات جدیدی که شورای اسلامی شهر برای ساخت و ساز در بافت فرسوده قرار داده است گفت: نیازمند طرحی هستیم که موجب تشویق و ترغیب انبوه سازان جهت خرید زمین های ریزدانه و تجمیع آنها و نوسازی بافت فرسوده شود. هرچقدر بتوانیم برای بافت فرسوده تسهیلات قائل شویم که نوسازی اتفاق بیوفتد، در گام بعدی، درآمد نیز ایجاد خواهد شد.

گفتنی است که در  این نشست گزارش عملکرد درآمد نقد، غیرنقد و پروژه های مشارکتی مناطق بررسی و میزان تحقق تعهدات مناطق مورد رصد و پیگیری قرار گرفت و سپس در کمیسیون هایی مجزا، چالش های موجود در مسیر تحقق تعهدات مناطق در موضوعات درآمدی و پروژه های مشارکتی بحث و بررسی شد.

انتهای پیام/

۲۷ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۸
کد خبر: 39706

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =