عزم جدی مناطق برای افتتاح پروژه‌های احداثی به نفع شهروندان

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران بر لزوم تسریع عملیاتی کردن پروژه های مناطق پایتخت گفت: عزم ما در سیاستگذاری بودجه ای تلاش برای اتمام پروژه های نیمه تمام است. طولانی شدن زمان اجرای پروژه ها منجر به بروز مشکلات مدیریتی و اقتصادی و افزایش قیمت تمام شده آنها خواهد شد. بنابراین بهتر است در کوتاه ترین زمان ممکن به پایان برسد تا مردم از خیرات و برکات این پروژه ها بهره مند شوند.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل برنامه و بودجه شهرداری تهران، نشست تعاملی مدیران کل برنامه و بودجه و دفتر پایش و ارزیابی عملکرد شهرداری تهران با شهردار و معاونین منطقه ۳،  با حضور معاونین ادارات کل برنامه و بودجه ودفتر پایش برنامه و ارزیابی عملکرد شهرداری تهران و معاونین این منطقه در راستای چهارشنبه های همدلی و اتحاد برگزار شد که ضمن بررسی پروژه های تملک دارایی سرمایه ای (غیرمستمر) سال جاری و پروژه‌های طرح من شهردارم منطقه ۳ تهران، در خصوص دیگر پروژهای احداثی این منطقه و موضوعات تخصیص بودجه و اعتبارات بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

امیر شهرابی مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران ضمن اشاره به استقبال بیش از انتظار شهروندان منطقه ۳ از طرح من شهردارم اظهارداشت: با توجه به اینکه اجرای این پروژه ها به درخواست و انتخاب شهروندان طی سال انجام می شود مباحث مربوط به اعتبارآنها نیز در اولویت شهرداری قرار دارد. نوع برخورد با موضوعات شهری به نسبت شرایط مکانی و جغرفیایی و بافت جمعیتی یکسان نیست. منطقه ۳ نیز تلفیقی از محلات برخوردار و گاهی کم برخوردار و دارای موقعیت خاص خود است که شرایط و تصمیمات مدیریتی را در بودجه متفاوت می سازد.

وی تاکید کرد: بر اساس خط مشی و دیدگاه موجود در مجموعه برنامه ریزی شهرداری تهران، تلاش می شود چرخه حرکتی مناطق را به گونه ای پیش ببریم که اگر مدیران شهری ما دغدغه های اجرایی و عملیاتی دارد فارغ از دغدغه های تامین بودجه از سمت ما باشد، فقط در پیشبرد پروژه ها و در راستای خدمت رسانی به شهروندان گام بردارد.

شهرابی تصریح کرد: تجربه های اجرایی بیانگر این است که بعضا طولانی شدن پروژه ها منجر به بروز مشکلاتی می شود. وقفه انداختن قیمت تمام شده پروژه های احداثی را بالا می‌برد. از سوی دیگر با توجه به تغییر شرایط اقتصادی بهتر است پروژه ها در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود وکار به پایان برسد.

وی با بیان اینکه عزم ما در سیاستگذاری بودجه ای تلاش برای اتمام پروژه های نیمه تمام است، از مناطق ۲۲ گانه خواست که پروژه های خود را مشمول گذر زمان نکنند و زودتر افتتاح کنند که مردم از خیرات و برکات این پروژه ها بهره مند شوند.

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران، کمک به اجرای طرح تحول نگهداشت شهر و تداوم اجرای عدالت توزیعی در محلات به ویژه برای پروژه های توسعه محله ای در سال آتی را از دیگر سیاست های مهم بودجه ای بر اساس رویکرد شهردار تهران برشمرد و یادآور شد: شهرداری منطقه ۳ در ایام اربعین حسینی، مسئولیت قرارگاه مرزی چزابه را بر عهده دارد سایر مناطق نیز در کمیته اربعین فعال هستند که امیدواریم نقش خود را در خدمت رسانی به مردم و زائرین به خوبی ایفا کنند.

محمد امیرآبادی مدیرکل دفتر پایش و ارزیابی عملکرد شهرداری تهران نیز جاری سازی ۴ رویکرد تحولی شهردار تهران و تداوم جلسات کمیته فنی را از منطقه ۳ خواستار شد.

مدیرکل دفتر پایش و ارزیابی عملکرد شهرداری تهران، روند و وضعیت عملکردی منطقه ۳ را طی ۳ سال گذشته خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: هدف از انجام اینگونه ارزیابی‌ها شناخت نقاط قوت و ضعف مناطق است و امیدواریم مناطق از این فرصت در جهت شناخت موارد قابل بهبود تلاش کنند.  

حمید جوانی شهردار منطقه ۳ نیز ضمن قدردانی از همراهی اداره کل برنامه و بودجه طی سال گذشته در پیشبرد پروژه های منطقه، از «من شهردارم» به عنوان یکی از طرح های ارزشمند و ماندگار شهرداری تهران یاد کرد و افزود: اجرای ۴۶ پروژه طرح من شهردارم از اولویت‌های‌ منطقه ماست که به لطف الهی، طبق وعده و زمانبندی تکمیل و در اختیار شهروندان قرار خواهیم داد.

جوانی، از اجرای ۲۳ پروژه در منطقه ۳ طی سال ۱۴۰۲ خبرداد و بخشی از پروژه های تملک دارایی سرمایه ای (غیرمستمر) این منطقه را احداث مجموعه فرهنگی ورزشی صدر، احداث کتابخانه محله ده ونک، تکمیل مجموعه فرهنگی ورزشی قاضی الصابر، کمک به احداث موزه اسناد ملی ایران (بخش شهرداری)، کمک به بهسازی مجموعه ورزشی آرارات، بهسازی و تجهیز بوستان ملت، باززنده سازی و بازپیرایی خیابان ولیعصر(عج)، کمک به بهسازی و تجهیز مسجد جامع الزهرا (س) و مجموعه ورزشی شهید شاهرخ ضرغام، مسقف سازی پایانه‌های حقانی، قلهک و پایانه تاکسیرانی میدان ونک و احداث و تجهیز ساختمان اسکان کارگری نواحی یک و دو برشمرد.

شهردار منطقه ۳ همچنین بیان داشت: منطقه سه در پروژه های توسعه محله ای ۵۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و رتبه اول را در بین سایر مناطق کسب کرده است.

در این نشست مسیح الهی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی منطقه ۳ شهرداری تهران نیزگزارش وضعیت بودجه و اعتبارات منطقه، پیشرفت فیزیکی و وضعیت پروژه های منطقه و وضعیت عملکردی منطقه ارائه داد. همچنین، معاونین ادارات کل برنامه و بودجه و دفتر پایش برنامه و شهرداری منطقه ۳ به بیان چالش ها و پیشنهادات خود در موضوعات حوزه برنامه ریزی پرداختند.

انتهای پیام/

۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵
کد خبر: 40260

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =