فاز نخست پروژه یادگار امام(ره) بهار به بهره‌برداری می‌رسد

شهردار منطقه ۹ یا پرداختن به توافق درخصوص پادگان جی گفت: بخش شرقی پادگان متعلق به وزارت دفاع و در بخش غربی آن ارتش واقع شده است. در قدر السهم وزارت دفاع، به یک توافق ۳۵- ۶۵ یعنی ۳۵ درصد سهم وزارت دفاع و ۶۵ سهم شهرداری رسیدیم.

به گزارش خبرنگار شهر، محمدرحیم مرتضوی شهردار منطقه ۹ در نشست خود با اصحاب رسانه که عصر امروز - یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲- برگزار شد، اظهار کرد: در این دوره میدان آزادی به عنوان نماد پایتخت نقش موثری در خلق اجتماعات مردمی ایفا کرده است تا مدیران، برنامه های اجتماعی فرهنگی را در سطح شهر تهران برگزار کنند. تاکید شهردار تهران این بود که در این دوره از مدیریت شهری، یک فراوانی برای این مراسمات ایجاد شود.

وی افزود: در منطقه ۹ تلاش‌ کردیم که در کنار اجرای مراسمات ملی، مراسمات مذهبی و آیینی نیز در میدان آزادی برگزار شود و میدان آزادی را به یک میدان آیینی نیز تبدیل کنیم. بر همین اساس از ۱۸ مرداد، رویداد محرم‌شهر در میدان آزادی اجرا شده که تا ۳۱ مرداد ادامه دارد که گامی است در تحقق شعار آیینی کردن میدان آزادی.

مرتضوی ادامه داد: در خصوص پادگان جی، یک توافق بین وزارت دفاع و شهرداری منعقد شده است. بخش شرقی پادگان متعلق به وزارت دفاع و در بخش غربی آن ارتش واقع شده است، در قدر السهم وزارت دفاع، به یک توافق ۳۵- ۶۵ یعنی ۳۵ درصد سهم وزارت دفاع و ۶۵ سهم شهرداری رسیدیم.

شهردار منطقه ۹ اضافه کرد: هفته گذشته در خصوص تفکیک و کاربری زمین‌ها مذاکراتی انجام شده و پس از تهیه طرح نهایی این موضوع در کمیسیون ماده پنج ارائه و امسال تحویل شهرداری منطقه ۹ می شود تا تمامی کاستی ها در بحث کمبود سرانه ها در منطقه را جبران کنیم.

وی در ادامه درباره پروژه یادگار امام (ره) توضیح داد: پروژه یادگار امام (ره) در حال اجرا است که در این پروژه ۴۴ معارض شخصی داریم که حاضر به توافق نشدند بنابراین روند اعمال ماده ۹ تملک را اعمال کردیم و به مبلغ کارشناسی رسیدیم تا با حکم قضایی تملک را انجام دهیم. همچنین سه معارض نهادی داشت که شهردار تهران با یک عزم و اراده به توافقات رسید، توافق با وزارت دفاع و ارتش برای عبور بزرگراه و توافق با وزارت آموزش و پرورش برای تملک ۱۳ سوله این نهاد و عبور بزرگراه از مسیر با این عزم و اراده انجام شد.

مرتضوی یادآور شد: بخش وزارت دفاع خریداری شد و آن را به پیمانکار تحویل دادیم و معارض آن رفع شده و درباره قسمت مربوط به ارتش در دوروز گذشته صورت جلسه توافق انجام شده و تا پایان ماه نهایی می شود. همچنین بخش ۱۳ سوله آموزش و پرورش نیز در حال تحویل به پیمانکار است تا پس از این توافقات، اقدامات اجرایی انجام شود و پروژه یادگار در فاز اول به میدان فتح برسد. قرار است که در فصل اول سال ۱۴۰۳، فاز اول پروژه یادگار به بهره برداری برسد.

شهردار منطقه ۹ در پایان خاطرنشان کرد: انتهای بزرگراه یادگار فعلی به خیابان هرمزان می رسد که عرض کمی دارد و باعث پس زدگی و ایجاد ترافیک در سایر معابر می شود. تکمیل این پروژه بار ترافیکی را از هرمزان و سی متری جی و میدان فتح و متوسلیان بر می دارد و عبور و مرور از شمال به جنوب و بالعکس در غرب تهران را راحت تر می کند، فاز دوم پروژه نیز در حال حاضر در دست اقدام است.

انتهای پیام/

۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۶
کد خبر: 41024

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =