۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
کد خبر: 4159

ساخت فاز نخست خط ۱۰ با ۲۰ میلیارد تومان هزینه و سه سال زمان

اجرای فاز غربی خط ۱۰ مترو ؛ نمایشگاه بین المللی تا وردآورد

۱۰ ایستگاه خط ۱۰ مترو در منطقه ۲۲ است و با خطوط یک ، ۳، ۵، ۶ و ۷ ایستگاه تقاطعی دارد
 اجرای فاز غربی خط ۱۰ مترو ؛ نمایشگاه بین المللی تا وردآورد

شهر: فاز غربی خط ۱۰ مترو از نمایشگاه بین المللی تا وردآورد در نظر گرفته شده که در اولویت اجرا قرار دارد. این خط از نمایشگاه بین المللی شروع و در میدان کتاب به خط ۷ متصل می شود، سپس در شهران به خط ۶ متصل و پس از آن در وردآورد به خط ۵ می رسد.

علی نوذرپور، شهردار منطقه ۲۲ در گفتگو با شهر در توضیح کلنگ زنی خط ۱۰ مترو و اتصال شبکه حمل و نقل ریلی به این منطقه گفت: خط ۱۰ مترو که از شمال شرقی (زین الدین) به شمال غربی تهران در وردآورد وصل می شود در مطالعات جامع ریلی تهران دیده شده و تاییدیه شورای عالی ترافیک کشور را نیز دارد.

 او با بیان اینکه خط ۶ مترو  در انتهای منطقه ۵ و خط ۷ تا انتهای منطقه ۲ به اتمام می رسند، افزود: خط ۱۰ که دارای مسیر شرقی- غربی است تمام خطوط شمالی- جنوبی متروی تهران را قطع می کند.

 او با بیان اینکه قرار است فاز غربی خط ۱۰ در هفته جاری کلنگ زنی شود، ادامه داد: فاز غربی این خط از نمایشگاه بین المللی تا وردآورد در نظر گرفته شده که در اولویت اجرا قرار دارد. این خط از نمایشگاه بین المللی شروع و در میدان کتاب به خط ۷ متصل می شود، سپس در شهران به خط ۶ متصل و پس از آن در وردآورد به خط ۵ می رسد.

شهردار منطقه ۲۲ عنوان کرد: پیش بینی های اولیه این است که حدود ۹ تا ۱۰ ایستگاه این خط در منطقه ۲۲ قرار خواهد گرفت و این خط با خط هایی مانند یک ، ۳، ۵، ۶ و ۷  تبادل مسافر انجام می دهد.

 او یادآور شد: فاز غربی خط ۱۰ به پنج بخش اجرایی تقسیم می شود و طبق برنامه قرار است هر چه سریعتر بخش پنجم خط ۱۰ از وردآورد به سمت ایران مال اجرایی شود.

نوذرپور اضافه کرد: در فاز یک خط ۱۰ قرار است در بخش هایی که معارض وجود ندارد کار در چند جبهه آغاز شود. این فاز در منطقه ۲۲ بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان هزینه دارد و اجرای آن سه سال طول خواهد کشید.

او به خط ۹ مترو نیز اشاره و عنوان کرد: این خط از مترو چیتگر شروع و به سمت شمال آزادگان ادامه پیدا می کند و سپس از زیر همت، طول شرقی - غربی را طی می کند و به حالت نیمه لوپ به مرکز شهر منتقل می شود. البته زمان اجرای این خط مشخص نیست. علاوه بر این خط ۱۱ نیز که از چیتگر به سمت جنوب تهران (حرم حضرت شاه عبدالعظیم حسنی) ادامه پیدا خواهد کرد، یک ایستگاه در منطقه ۲۲ که دارد.

خبرنگار: علی سی پی

۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
کد خبر: 4159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =