۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
کد خبر: 4192

بازدید مدیرکل محیط زیست شهرداری از پروژه های منطقه یک

فرهنگ حفاظت محیط زیست باید ارتقا یابد

شهرداری تهران ملزم به صرفه جویی ۱۰ درصدی انرژی در ساختمان هایش است
فرهنگ حفاظت محیط زیست باید ارتقا یابد

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از پروژه های محیط‌زیستی منطقه یک بازدید کرد و در نشست مشترک با شهردار منطقه یک وضعیت زیست محیطی این منطقه مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران؛ شینا انصاری در نشست مشترک با حمید موسوی شهردار منطقه یک که با هدف اطلاع از وضعیت محیط زیستی این منطقه انجام شد، گفت: توسعه نیروگاه های خورشیدی و سایت انرژی های تجدیدپذیر اقدام موثری است که در منطقه ۱ بصورت گسترده صورت گرفته است.
او با تاکید بر بر لزوم بهینه سازی مصرف انرژی بیان کرد: شهرداری تهران به عنوان اصلی ترین ارگان مدیریت شهری و با توجه به اینکه ساختمان های فراوانی را در اختیار دارد که مصرف انرژی، هزینه های هنگفتی را به این مجموعه تحمیل کرده است، می تواند با اجرای طرح های جامع در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی شامل تدوین دستورالعمل اجرایی بهینه سازی مصرف منابع(آب، برق، گاز) در ساختمان های شهرداری تهران و اجرای راهکارهای موثر، در کاهش هزینه های اقتصادی و ارتقای کیفیت محیط زیست شهری اقدام کند.
 انصاری با اشاره به اقدامات مثبت در راستای بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش مصرف انشعابات در ساختمان های شهرداری این منطقه گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر، شهرداری تهران ملزم به صرفه جویی ۱۰ درصد در مصرف انرژی است.
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران بر ضرورت توانمند سازی تشکل های مردم نهاد محیط زیستی تاکید کرد و افزود: معتقدم توانمندسازی ساختاری، تخصصی، اطلاعاتی و مدیریت منابع نهادهای مردمی محیط زیست منجر به توانمندسازی مردم و ارتقای فرهنگ حفاظت محیط زیست در بین آحاد جامعه می شود.  
به گفته انصاری با اجرای برنامه های توانمندسازی و زمینه سازی برای مشارکت پویا و اثربخش سمن های حامی محیط زیست در چارچوب اهداف کلان شهرداری می توان در راستای توسعه میزان مشارکت عمومی در حفظ و حراست از ارزش ها و حوزه های محیط زیست سطح منطقه گام برداشت.  
بنابراین گزارش، بازدید از سایت انرژی های تجدید پذیر واقع در بوستان نیلوفر، مرکز تفکیک و پردازش زباله خشک، پایگاه مدیریت بحران و ششمین نیروگاه خورشیدی منطقه و بررسی وضعیت زیست محیطی منطقه از جمله برنامه های بازدید دیروز بود.

۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
کد خبر: 4192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =