برنامه های اربعین حسینی در شهر کوفه

شهردار منطقه ۲۱ اهم اقدامات صورت گرفته در قرارگاه اربعین منطقه ۲۱ در شهر کوفه در شهریورماه سال ۱۴۰۲ را تشریح کرد.

به گزارش شهر و به نقل از  روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱؛ "محمدرضا پوریافر" با بیان اینکه شهرداری منطقه ۲۱ نقش کوچکی در برگزاری اربعین حسینی دارد و در جهت اجرای هر چه بهتر این مراسم، از تشکیل ستاد اربعین و بازدید از موقعیت قرارگاه اربعین منطقه ۲۱ در شهر کوفه و همچنین نشست با امین مسجد کوفه جناب آقای موسوی به منظور هماهنگی های لازم خبر داد.

وی در ادامه گفت: هماهنگی با شرکت شهر سالم جهت استقرار تیم پزشکی، هماهنگی با سازمان آتش نشانی جهت حضور تیم آتش نشانی با تجهیزات کامل در قرارگاه کوفه به منظور آمادگی در راستای روبرو شدن با هر گونه حوادث احتمالی از دیگر اقداماتی است که در حال اجرا می باشد.

خدمات رسانی کمیته خدمات شهری و محیط زیست در اربعین منطقه ۲۱

پوریافر گفت: با هدف پاکسازی، نظافت و رفت و روب بستر راهپیمایی زائران امام حسین و ارائه خدمات مطلوب با هماهنگی سازمان مدیریت پسماند، تجهیزات مورد نیاز شامل: دو دستگاه فان مکانیزه زباله، خودرو جاروب، ۵۰ عدد مخزن ۱۱۰۰ لیتری، ۱۰۰ عدد مخزن ۲۲۰ لیتری چرخ دار، ۱۰۰ عدد مخزن ۱۲۰ لیتری چرخدار در قرارگاه اربعین در شهر کوفه مستقر و در حال ارائه خدمات می باشند.

اعزام نیروی کارگری

وی در ادامه گفت: از دیگر اقدامات صورت گرفته جا نمایی موقعیت های کارگری جهت عملیات رفت روب و جمع آوری زباله در مسجد کوفه و مسیر های منتهایی تهیه و همچنین هماهنگی لازم با سازمان مدیریت پسماند مبنی بر انتقال ۱۵۰ نفر نیروی کارگری جهت عملیات رفت و روب و جمع آوری زباله در قرارگاه شهر کوفه صورت گرفته است و بصورت شبانه روزی خادمین شهرداری منطقه ۲۱ در حال خدمت رسانی و انجام رفت و روب و نظافت به شکل ویژه و مداوم در شهر کوفه و مساجد به دو روش دستی و مکانیزه هستند.

اهمیت رعایت بهداشت زائران و کارگران

محمدرضا پوریافر در خصوص نیاز مبرم کارگران و زائران حسینی به بهداشت تصریح کرد: با توجه به اهمیت بهداشت و سلامت خادمین و زائران امام حسین، با هما هنگی های صورت گرفته ۱۰ چشمه سرویس بهداشتی پرتابل در قرارگاه شهر کوفه،۱۰ واحد حمام پرتابل، ۶ سرویس بهداشتی و حمام در مسجد کوفه نصب شد تا شرایط را برای زائران بهتر و خدمت رسانی مطلوب به آنها ارائه شود.

وی گفت: جهت خنک شدن هوا و تهویه هوا ۱۲ دستگاه کولر گازی ۵۵۰۰۰ در اسکان قرارگاه شهر کوفه ارسال و نصب شده است.

پوریافر در پایان گفت: تهیه فلوچارت اعضای قرارگاه اربعین منطقه ۲۱ و هماهنگی امور بین نفرات اعزامی منطقه و تقسیم کار و اعزام ۱۵ نفر از مدیران و پرسنل منطقه جهت هماهنگی امور اسکان، پذیرایی و غیره ... به قرارگاه کوفه زودتر از حضور عوامل کارگری از دیگر موارد اجرا شده در ستاد قرارگاه اربعین است.

انتهای پیام/

۱۳ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۹
کد خبر: 42129

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =