بازسازی ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس در سال جاری

معاون عمرانی وزیر کشور از بازسازی پنج هزار دستگاه اتوبوس در کشور از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ خبر داد.

مهدی جمالی‌نژاد  به تشریح برنامه دولت برای بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور به بازسازی ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس در سطح کشور در سال جاری و از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه اشاره کرد و افزود: در این طرح معرفی شهرهای دارای اتوبوس متوقفی به سازمان برنامه و بودجه جهت دریافت تسهیلات از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ برای بازسازی  پنج هزار دستگاه اتوبوس درسطح کشور انجام خواهد شد.

او افزود: معرفی شهرداری‌های کلانشهرها و مراکز استان‌ها به سازمان برنامه و بودجه جهت استفاده از تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ نیز یکی دیگر از برنامه های حمایتی دولت در جهت بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در کشور است.

جمالی‌نژاد ادامه داد: با هدف تامین قطعات برای شهرداری های کشور در بخش ناوگان حمل و نقل همگانی هم تفاهم‌نامه بازسازی وخرید قطعات یدکی موردنیاز ناوگان اتوبوسرانی های شهری کشور در ۱۲۷ شهرداری به همراه بازسازی ۵۴۱ دستگاه اتوبوس نیز به امضا رسیده است.

معاون وزیر کشور در تشریح کمک های دولت به شهرداری ها از محل ردیف کمک به نوسازی و بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی هم با اشاره به تلاش دولت جهت حمایت از شهرداری ها برای بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در شهرها گفت: برنامه‌ریزی برای تخصیص ۹۰ میلیارد تومان کمک به شهرداریها از ردیف کمک به نوسازی و بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در قانون بودجه سال جاری انجام شده است.

به گزارش شهر به نقل از ایسنا، جمالی نژاد در بخش دیگری از صحبت های خود در تشریح عملکرد دولت برای توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه حمل و نقل ریلی در درون شهرهای کشور به افزایش ۱۷۹ کیلومتری طول خطوط قطار شهری در کشور و در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: افزایش ۱۷۹ کیلومتری خطوط قطار شهری معادل ۵۴ درصد کل خطوط درحال بهره برداری کشور است.همچنین در بخش ایستگاه ها نیز ۱۱۲ ایستگاه معادل ۵۳ درصد کل ایستگاه های قطار شهری در حال بهره برداری ساخته شده است.
 
او ادامه داد: در حوزه تامین واگن نیز ۶۵۷ واگن به تعداد ناوگان مترویی معادل ۳۶ درصد واگن های درحال بهره برداری اضافه شد و نوسازی ۷۱ هزار دستگاه تاکسی نیز در سطح کشور انجام شده است.

انتهای پیام

۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲
کد خبر: 4310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =