اجرای دستورالعمل معرفی و کنترل آلاینده‌های محیط زیست شهر تهران

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از ابلاغ دستورالعمل معرفی و کنترل آلاینده‌های محیط زیست شهر تهران و اجرای آن در سطح مناطق ۲۲ گانه خبر داد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران؛ جلسه تشریح و تبیین دستور العمل معرفی و کنترل آلاینده های محیط زیست شهر تهران با حضور " حلیا سادات حسینی" مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار، "سعید بیگی" مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران،" احمد طاهری" مدیر کل پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست ،"علیرضا رحمتی" رئیس اداره محیط زیست شهرستان تهران، جمعی از معاونین خدمات شهری و مدیران محیط زیست و ساماندهی مناطق ۲۲ گانه صبح امروز برگزار شد.

"حلیا سادات حسینی" در این جلسه تهیه بانک اطلاعاتی یکپارچه و به روز از کلیه اصناف، مشاغل، صنایع و کارگاههای آلاینده و دارای پتانسیل آلودگی در شهر تهران و حریم شهری، استفاده بهینه و موثر از امکانات مالی و نیروی انسانی و زمانبندی مناسب در جهت پیگیری و رفع آلودگیها،  کنترل یکپارچه بر روند کاهش و رفع آلودگی منابع آلاینده محیط زیست کلانشهر تهران، استفاده از ظرفیت آزمایشگاه های تخصصی و معتمد سازمان محیط زیست در جهت مستندسازی و پیگیری قانونی جهت رفع آلودگیهای موجود و استفاده از نتایج بدست آمده از اجرای طرح در تصمیم سازی های آینده توسط مدیران و سیاستگذاران مدیریت شهری را از جمله اهداف تهیه و تدوین این دستورالعمل عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه ذاتی اداره کل محیط زیست شهرداری تهران رفع آلودگی های محیط زیستی است گفت: با توجه به اینکه شهرداری تهران تهران متولی رفع آلایندگی اصناف و واحدهای خدماتی است و از سوی دیگر در بودجه سال جاری کد پروژه ای به منظور شناسایی منابع آلاینده به مناطق تخصیص داده شده است، مدیران محیط زیست مناطق می بایست در تعامل با همکاران شرکت ساماندهی در گام نخست ضمن شناسایی منابع آلاینده و با ارایه راهکار نسبت به رفع معضل اقدام نمایند.


حسینی با بیان اینکه برابر این دستور العمل مستندات پایش مناطق هر ۳ ماه یکبار برای اداره محیط زیست و توسعه پایدار ارسال می شود اظهار داشت: ماحصل گزارشات در سامانه شناسایی منابع آلاینده سازمان محیط زیست ثبت خواهد شد.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران یادآور شد: عوارض آلایندگی که از شناسایی منابع آلاینده شهر تهران در سال گذشته به شهرداری تهران تعلق می گرفت برابر سه هزار میلیارد تومان بوده است که با توجه به عدم ثبت این منابع در سامانه سازمان محیط زیست، ریالی به شهرداری تهران تعلق نگرفته است. با اجرای این دستورالعمل ضمن آنکه وظیفه ذاتی مان را به ثمر نشانده ایم، در آمد پایداری نیز برای شهرداری تهران حاصل خواهد شد.

انتهای پیام/

۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰
کد خبر: 43109

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =