برگزاری نوزدهمین دوره نمایشگاه «زنان و تولید ملی»؛ ۲۸۲ عنوان شغل در این نمایشگاه حضور دارند

مشاور شهردار تهران در امور بانوان گفت: در حال حاضرآمار زنان و فرزندان سرپرست خانوار حدود ۲۰ هزار نفر است که مدیریت شهری خدماتی به خود بانوان و خدماتی نیز به فرزندان آنها ارائه می‌کند.

به گزارش خبرنگار شهر؛ مریم اردبیلی مشاور شهردار تهران در حوزه بانوان، در نشست خبری نوزدهمین نمایشگاه «زنان و تولید ملی» گفت: نوزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی برای ما ارزشمند است. در این نمایشگاه هم فرصت ارائه محصولات تولید شده فراهم می‌شود و هم اینکه تولید کنندگان محصولات خود را بی‌واسطه به دست شهروندان رسانده و بر توانمندی زنان شاغل و سرپرست خانواده تأکید می‌شود.


مدیرکل بانوان شهردازی تهران ادامه داد: زنان ما بالقوه و بالفعل توانمند هستند و شهری که نتواند این توانمندی‌ها را به نمایش بگذارد ناتوان است.


وی با اشاره به اینکه سامانه اطلاعات زنان سرپرست خانواده از سنوات گذشته در شهر تهران وجود داشت و به دست ما رسید؛ بیان کرد: مهمترین اقدام در این دوره مدیریت شهری در حوزه زنان سرپرست خانوار اقدام به بروزرسانی این اطلاعات بود.


اردبیلی بابیان اینکه مواجهه و نوع رویکرد ورود شهرداری تهران به موضوع زنان سرپرست خانوار کارآفرینی است؛ یادآور شد: در کنار کمک هایی که مدیریت شهری به این قشر دارند، اما زنانی که می خواهند کارآفرینی و اشتغال داشته باشند به سراغ شهرداری تهران می روند.


وی تاکید کرد: در حال حاضرآمار زنان و فرزندان آنها ۲۰ هزار نفر است که مدیریت شهری خدماتی به خود بانوان و خدماتی نیز به فرزندان آنها ارائه می شود.


مشاور شهردار تهران در امور بانوان در ادامه با اشاره به خدمات شهرداری تهران به زنان سرپرست خانوار و فرزندان آنها گفت: یکی از اقدامات انجام شده چکاپ سلامت در ۸۵ مرکز کوثر برای ۱۵۰۰ نفر از زنان است که انجام شده و همچنان نیز ادامه دارد. و اینکه بانوانی که نیاز به انحام کارهای درمانی تخصصی تر نیز داشته اند به مراکز درمانی معرفی شده اند.


 وی با اشاره به اینکه برنامه های مشاوره ای و توانمندی برای این زنان برنامه ریزی شده است؛ افزود: همچنین در تابستان در ویژه برنامه های به وقت نوجوانی برنامه های فرهنگی،علمی، هنری و مشاوره ای برای دختران زنان سرپرست خانوار انجام شده است.


مریم اردبیلی با بیان اینکه نوزدهمین نمایشکاه امسال  در بوستان گفتگو از ۱۲ تا ۲۱ مهرماه برگزار می شود؛ ادامه داد: در این نمایشگاه ۲۸۲ شغل در این نمایشگاه حضور دارند شامل ۲۱ مرکز توانمند سازی و ۲۱۵ مشاغل خانگی است‌.


وی با اشاره به اینکه در نوزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی تولید کنندگان داخلی که از توانایی زنان خانوار استفاده کرده اند نیز حضور دارند؛ بیان کرد: در مجموع۳۱۷۶ نفر از زنان سرپرست خانوار محصولات خود را ارائه می دهند.


وی یادآور شد: همچنین در ایوان انتظار نیز ۸۰ نفر از کارآفرینان محصولات خود را در قالب یک نمایشگاه فرعی ارائه می دهند.


مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با بیان اینکه کیفیت و قیمت محصولات همیشه برای شهروندان مطلوب بوده است؛ تأکید کرد: این نمایشگاه با رویکرد درِآمدزایی برای شهرداری تهران ایجاد نشده است.


وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه یک رویکرد محیط زیستی در این نمایشگاه در نظر گرفته ایم؛ گفت: به عنوان مثال سعی کرده ایم تا سازه های مورد استفاده دورریز نداشته باشد.


اردبیلی در پاسخ به سوال خبرنگار شهر درباره حضور زنان زندانی دارای رای باز در نمایشگاه زنان و تولید ملی افزود: در طول یک سال گذشته با توجه به اینکه قراردادی با قوه قضائیه داشتیم؛ تا زنان رای باز را در مراکز کوثر به کار بگیریم.


وی ادامه داد:  برخی از این افراد با اینکه مهلت محکومیت آنها تمام شده است اما همچنان با مراکز در ارتباط هستند.


مشاور شهردار تهران در امور بانوان ادامه داد: در حال حاضر قرار داد شهردازی با قوه قضائیه در این رابطه تمام شده و منتظر قرارداد جدید هستیم.


وی بیان کرد: در مقطعی یک چهارم زنان زندانی شهر تهران وارد این طرح شدند.


اردبیلی یادآور شد: در نمایشگاه نوزدهم برخی از این افراد در قالب مشاغل خانگی غرفه دارند.

وی با اشاره به بازدید ۱۰۰ هزار تفر از هیجدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی  تاکید کرد: در ایوان انتظار ۸۵ مشاغل خانگی در قالب نمایشگاهی فعالیت خود را آغاز کرده و در ایام برگزاری نمایشگاه نیز تمدید می شود.


انتهای پیام/


 

۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۵
کد خبر: 43243

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =