تجلی عدالت اجتماعی در سایه توزیع مطلوب سرانه‌ها در محلات

شهردار منطقه ۲۲ گفت: با توجه به کمبود سرانه‌های رفاهی در منطقه ۲۲، موظف هستیم تا سرانه‌های به جا مانده و یا عقب‌مانده در منطقه را شناسایی و با تطبیق آن با طرح تفصیلی و همچنین احصاء نیازهای مردم بتوانیم در حوزه‌های مختلف سرانه‌ها را به حد مطلوب خود برسانیم.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، مسعود نصرتی شهردار این منطقه در جلسه کمیته زیرساخت منطقه با اشاره به نقش زیرساخت‌ها در فرآیند توسعه پایدار شهری بیان کرد: در تمامی حوزه‌ها بخصوص‌ حوزه حمل و نقل و ترافیک، فرهنگی‌ و خدمات شهری انتظارات به حقی از سوی شهروندان و ساکنین این منطقه وجود دارد و با یک برنامه‌ریزی مسنجم برای تولید درآمد و حفاظت از سرانه‌های عمومی و تلاش برای افزایش آنها می توان کیفیت خدمات‌رسانی به مردم را افزایش داد.

وی افزود: متاسفانه با توجه به رشد بی ضابطه و بی رویه ساخت و سازها در منطقه ۲۲ طی سال‌ها، سرانه‌های هفتگانه مورد نیاز تامین نشده و برعکس اینکه به این منطقه به چشم یک‌ منطقه برخوردار نگاه می شود، اما زیرساخت‌های موجود در آن نسبت به سایر مناطق شهر تهران ضعیف‌تر است.

شهردار منطقه ۲۲ خاطرنشان کرد: در حوزه احصا نیازها و سرانه‌های هفتگانه منطقه در کمیته زیرساخت منطقه چندین موضوع بطور همزمان قابلیت پیگیری است و با استفاده از ظرفیت و تخصص صاحب‌نظران و مدیران شهری حاضر در آن و تبادل اطلاعات درست بین بخشی، اتفاقاتی خوبی برای مردم منطقه رقم خواهد خورد.

نصرتی بیان کرد: به واسطه سرعت بالای جمعیت پذیری و ساخت و سازهایی که در آن صورت گرفته و می گیرد باید در حوزه تامین سرانه ها حساسیت های ویژه ای به لحاظ حمایت اعتباری و تخصیص منابع مالی در نظر گرفته شود.

همچنین شهردار منطقه ۲۲ نیز با بیان اینکه تقویت و تجهیز زیرساخت‌های فرهنگی زمینه ساز مشارکت بیشتر مردم در اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی و افزایش تعامل آنها با مدیریت شهری در اداره شهر خواهد بود، ابراز کرد: اصل ما بر تعامل با دستگاه‌ها، نهادها، بخش خصوصی و مردم منطقه است چرا که اگر اقدامات با محوریت مردم انجام شود موفق تر خواهد بود.

انتهای پیام/

۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۶
کد خبر: 43278

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =