مراسم بزرگداشت «روز جهانی اسکان بشر» با پیام شهردار تهران و با حضور نمایندگانی از سازمان ملل برگزار شد

مراسم بزرگداشت «روز جهانی اسکان بشر» با همکاری کمیته ملی اسکان بشر جمهوری اسلامی ایران، دفتر برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد، شهرداری تهران و شرکت بازآفرینی شهری ایران روز دوشنبه در باغ نگارستان برگزار شد.

به گزارش شهر، مراسم بزرگداشت «روز جهانی اسکان بشر» با همکاری کمیته ملی اسکان بشر جمهوری اسلامی ایران، دفتر برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد، شهرداری تهران و شرکت بازآفرینی شهری ایران روز دوشنبه در باغ نگارستان برگزار شد.

این رویداد که با حضور جمعی از مقامات ایرانی و نمایندگانی از دفاتر مختلف سازمان ملل همراه بود، با پیام ویدئویی «مدیر اجرایی برنامه اسکان سازمان ملل» خانم میمونه محد شریف آغاز شد که طی آن توانمندی شهرها به عنوان نیروی محرکه توسعه و بازیابی نه فقط در حوزه اقتصادی بلکه در حوزه‌های اجتماعی و انسانی مورد تأکید قرار گرفت.

در ادامه پیام «علیرضا زاکانی»  شهردار تهران و «مهرداد بذرباش» وزیر راه و شهرسازی برای حضار قرائت شد.

شهردار تهران در پیام خود با اشاره بر ضرورت توجه به تاب آوری در تمام جنبه‌های مدیریت شهری با توجه به رشد روزافزون چالشها و درهم تنیدگی مسائل در حوزه شهری، اقتصاد مقاومتی و مشارکت مردمی را به عنوان دو محور مهمی مطرح کرد که طی سالهای اخیر سازگاری شهر تهران را بهبود بخشیده است.

 وی همچنین با اشاره به شرایط حاصل از تحریم‌های اقتصادی علیه ایران و افزایش مهاجران و پناهندگان در ایران و به ویژه در تهران خواستار همکاری بیشتر میان سازمان های بین المللی برای رفع اثرات ناشی از این چالشها در فضای شهری تهران شد.

در ادامه «آرمان خورسند» دبیر اسکان بشر جمهوری اسلامی ایران و «الکساندر فدولوف» جانشین هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل  در ایران نقطه نظرات خود را درباره اقدامات و سیاستهای اخیر این حوزه ارائه دادند.

گفتنی است، این مراسم روز دوشنبه ۱۰ مهرماه ۱۴۰۲ همزمان با اولین دوشنبه اکتبر ۲۰۲۳ در محل مجموعه تاریخی فرهنگی نگارستان برگزار شد و با رونمایی از از «سند ملی توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی»  به پایان رسید.

انتهای پیام/

۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۵
کد خبر: 43413

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =