اجرای ترمیم حقوق منتظر اجماع مراجع تصمیم‌گیر/ فرهنگ سازمانی با گفت‌وگو حاصل می‌شود نه با دستورالعمل

معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران از اجرای ترمیم حقوق کارمندان رسمی شهرداری در صورت اجماع مراجع تصمیم‌گیر خبر داد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران، مجید باقری در نشست صمیمانه با جمعی از کارکنان اثرگذار و کارآمد منتخب شهرداری تهران که از سوی مرکز نوسازی و تحول اداری برگزار شده بود، گفت: اگر باور داریم که می‌خواهیم در موضوع پراهمیت سرمایه انسانی شهرداری به یک پختگی برسیم، باید باور داشته باشیم که می‌توانیم با یکدیگر گفت‌وگو کنیم.  

وی با اشاره به اینکه هدف از این نشست بررسی افق دید همکاران بود، افزود: همکاران ما در شهرداری تهران تمایل دارند دیده، شنیده و فهمیده شوند و این سه فقط در بستر گفت‌وگو محقق می‌شوند.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه شما سفیران کارکنان شهرداری هستید، عنوان کرد: شما هم در تار و پود مسائل شهرداری حضور دارید و هم در جایگاه خود اثربخش بوده‌اید؛ بنابراین مرکز نوسازی و تحول اداری باید نکات مطرح شده در این نشست را مدنظر داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه ما باید به سمت یک فرهنگ سازمانی متعالی پیش برویم، خاطرنشان کرد: در مهمترین سازمان‌ها مهمترین اصل در خصوص اقدام برای کارراهه شغلی، فرهنگ سازمانی‌ست. اگر ما از یک فرهنگ سازمانی خوب برخوردار نباشیم و جانشین‌پروری را قبول نکنیم، کارارهه شغلی به نتیجه مورد قبولی نمی‌رسد. ابزارهای سرمایه انسانی را باید با یک بلوغ سازمانی راه‌اندازی کنیم؛ بنابراین در زمینه ایجاد یک فرهنگ متعالی سازمانی باید اهتمام داشته باشیم. ایجاد فرهنگ سازمانی با دستورالعمل و ابلاغیه به دست نمی‌آید، بلکه دستاورد گفت‌وگوهاست.

باقری با اشاره به موضوعات رفاهی مطرح شده در این نشست گفت: از قدردانی شما همکاران در خصوص اجرای بسته خرسندساز سپاسگزارم و خداوند را شاکریم که این توفیق و سعادت نصیب شد تا با حمایت شهردار محترم تهران بتوانیم با طراحی و اجرای بسته خرسندساز خدمتگزار خانواده بزرگ شهرداری تهران باشیم.

معاون شهردار تهران با تأکید بر این که بهبود وضعیت معیشت کارکنان مسئله‌ای‌ست که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم، افزود: بهبود معیشت کارکنان را در چند بعد مختلف از اجرای بسته خرسندساز تا تغییر در احکام، ارتقای شغلی همکاران و افزایش پرداخت‌ها پیش برده‌ایم و اگر در جایی نتوانسته‌ایم در پرداخت‌ها ترمیم یا تغییری ایجاد کنیم به دلیل موانع حقوقی و قانونی بوده است.   

وی ادامه داد: تاکنون ۴۵ هزار نفر از کارکنان و خانواده آن‌ها در محور «گشت و گذار» بسته خرسندساز شرکت کرده‌اند و این به معنای ارتباط خوب سازمان با کارکنان است. در واقع همکاران مدل تفریحی‌ای که سازمان بزرگ شهرداری تهران انتخاب کرده را پذیرفته‌اند. همچنین تاکنون  ۲۸ هزار نفر از همکاران شاغل در مناطق ۲۲ گانه از وام بسته خرسندساز بهره‌مند شده‌اند. همکاران شاغل در سازمان‌ها و شرکت‌ها هم تا ۸ ماه آینده این وام را دریافت می‌کنند.  

باقری درخصوص ترمیم حقوق کارکنان رسمی شهرداری تهران، گفت: در این خصوص اقدامات لازم انجام شده است و در صورتی که مراجع تصمیم‌گیر در این موضوع به اجماع برسند، بی‌تردید شهرداری تهران از سازمان‌های پیشتاز در اجرای ترمیم حقوق کارکنان رسمی خواهد بود؛ مگر این‌ که براساس ضوابطی ممنوعیت قانونی اعلام شود.

وی از اعلام آمادگی شهرداری تهران برای ثبت حقوق کارکنان در سامانه «پاکنا» خبر داد و گفت: ممکن است حضور در این سامانه مزیت‌هایی به همراه داشته باشد و امکان دارد محدودیت‌هایی هم ایجاد کند.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران در خصوص دومین بسته خرسندساز گفت: چنانچه مدلی که برای تأمین مسکن کارکنان در جلسات مطرح می‌شود به نتیجه برسد، عقب‌ماندگی ناشی از مشکلات معیشتی کارکنان در نظام حقوق و دستمزد را جبران می‌کند؛ تاکنون چهار جلسه با حضور شهردار محترم تهران در خصوص خرسندساز مسکن برگزار شده است و ایشان موضوعات مرتبط با مسکن کارکنان را به دقّت رصد می‌کنند. برای مسکن هم مثل موضوعات وام و تشرّف به مشهد مقدس از یک مکانیزم عادلانه استفاده می‌کنیم؛ بنابراین همه همکاران در شرایط یکسان و برابر قرار می‌گیرند.

باقری در خصوص تبدیل وضعیت طیفی از کارکنان شهرداری تهران تصریح کرد: اعتقاد داریم انجام تبدیل وضعیت می‌تواند خون تازه‌ای در رگ‌های سازمان جاری کند، اما این هم از مواردیست که به ممنوعیت خورده است. تاکنون ۴ هزار و ۷۳۵ نفر از نیروهای ایثارگری تبدیل وضعیت شده‌اند. البته همکاران ما باید این را هم آگاه باشند که تبدیل وضعیت کاهش چشمگیر حقوق کارکنان را به همراه دارد، بنابراین سازمان از لحاظ مالی با این مسئله مخالفتی ندارد، امّا با ممنوعیت مجوز مواجه هستیم. با توجه به این که در حال حاضر در شهرداری تهران تعدیل نیرو مطرح نیست، انجام نشدن تبدیل وضعیت جای نگرانی ندارد.

معاون شهرداری تهران از اختصاص کیف پول شهروندی به کارکنان شهرداری تهران خبر داد و گفت: به تازگی از اپلیکیشن «شهرزاد» رونمایی شده است که کارکنان شهرداری هم از مزیت‌های مختلف این کیف پول بهره‌مند خواهند شد.

انتهای پیام/

۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۷
کد خبر: 44496

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =