راه اندازی موکب بهشت قدس همزمان با سالروز ۱۳ آبان در محطوطه تئاتر شهر

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران از راه اندازی موکب «بهشت قدس» همزمان با سالروز ۱۳ آبان روز دانش آموز در محوطه تئاتر شهر خبر داد.

مصطفی زیبایی نژاد در گفت وگو با خبرنگار شهر، گفت: به مناسب روز ۱۳ آبان «روز دانش آموز» برنامه ویژه ای تحت عنوان موکب فرهنگی «بهشت قدس» با همکاری بسیج دانشجویی «دال هشت» که مربوط به هشت دانشگاه اصلی شهر تهران می شود، در محوطه پارک دانشجو و تئاتر شهر برگزار می شود.

وی با اشاره به دلیل انتخاب پارک دانشجو برای برپایی موکب «بهشت قدس» افزود: دلیل انتخاب این مکان نیز به دلیل پر تردد ترین مکانی است که در طول روز در شهر تهران وجود دارد.

مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران ادامه داد: این موکب در قالب سازه نمادینی از مسجد الاقصی به صورت هشت ضلعی اجرا شده که به مدت ۱۰ روز از ساعت ۱۶ الی ۲۰ شب برنامه های متنوعی را برای شهروندان در نظر گرفته است.

وی با اشاره به افتتاح این موکب در روز ۵ شنبه ۱۱ آبان ماه بیان کرد: در این موکب غرفه های متعددی در نظر گرفته شده که می توان به وجود یک غرفه ویژه کودکان با محوریت استکبار ستیزی و مظلومیت غره و حماس اشاره کرد.

زیبایی نژاد یادآور شد: غرفه دیگری تحت عنوان نمایشنامه رادیویی در این موکب در نظر گرفته شده که یک فضای استودیویی برای نمایشنامه خوانی ایجاد شده که نمایشنامه هایی با موضوع فلسطین در آن اجرا و برای رادیو ضبط می شود. همچنین پخش زنده این نمایشنامه خوانی نیز در این غرفه ایجاد شده است.

وی با اشاره به برپایی یک غرفه تبیینی در موکب «بهشت قدس» تاکید کرد:  این غرفه با محوریت فلسطین کجاست به فعالیت می پردازد. در واقع به سیر تاریخی مساله فلسطین می پردازد. عکس هایی از کلیت مساله فلسزطین از ابتدای هجوم به این سرزمین در این غرفه وجود دارد که در کنار این عکس ها توضیحاتی نیز درباره تصاویر وجود دارد. همچنین المان هایی نیز در قالب کاریکاتورهای مربوط به فلسطین نیز در این غرفه وجود دارد.

مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران در ادامه گفت: یک غرفه عکاسی تحت عنوان قاب قدس وجود دارد تا مردم بتوانند زندگی و شرایطی که مردم فلسطین با آن روبه رو هستند را تجربه و در آن عکاسی کنند.

وی با اشاره به غرفه ای تحت عنوان عکاسی از مردم افزود: غرفه دیگری نیز تخت عنوان غرفه «قدس درب الشهدا» است که بخش های کوتاهی از زندگی شهدای ایرانی که به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند مانند شهدای هسته ای و مقاومت را بررسی می کند.

راه اندازی موکب بهشت قدس همزمان با سالروز ۱۳ آبان در محطوطه تئاتر شهر

مصطفی زیبایی نژاد ادامه داد: غرفه دیگری نیز تحت عنوان «چهارپاره خوانی» ایجاد شده که درباره فضای پیرامونی مسجد القصی است. تلویزیونی نیز به حوادث مربوط به فلسطین می پردازد. فضای محفلی در این غرفه ایجاد شده تا در کنار آن روایت گرانی تحت عنوان روایت و بیان آنچه در فلسطین گذشته و می گذرد را مطرح می کنند. مداحان نیز در این غرفه می توانند حضور داشته و ابراز انزجار کنند

وی بیان کرد: در کنار این غرفه ها سرودها و نمایش های دانش آموزی اجرا می شود و غرفه پذیرایی تحت عنوان مهمان قدس نیز وجود دارد.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در پایان یادآور شد: برای برنامه ۱۳ آبان که با محوریت شورای هماهنگی انقلاب اجرا شد برخی مناطق ما قرار است طبق ابلاغیه ای پردیس ها و استیج های فرهنگی در مسیر میدان فلسطین تا لانه جاسوسی داشتند. همچنین تجهیزات شهری مانند حمل و نقل عمومی در اختیار این مراسم قرار گرفته است.

انتهای پیام/

۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۶
کد خبر: 44750

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =