سرمایه‌گذاری در محلات منجر به انجام کار زیربنایی در اداره امور شهر می‌شود

شهردار منطقه ۱۸ پایتخت گفت : رویکرد شورای شهر و مدیریت شهری از ایجاد ساز و کار جدید برای هیأت امنای محلات، اجرای اقدامات زیربنائی از کف خیابان و معابر است.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۸، محمد جواد خسروی در آئین تنفیذ احکام هیأت امنای محلات منطقه که با حضور رئیس دبیرخانه راهبری مشارکت‌های محله ای تهران برگزار شده بود، اظهار کرد: نگرش جدید در امر بستر سازی هیأت امنای محلات و اینکه چطور آنها مدیریت شهری را برای اداره امور شهر و محله یاری نمایند، ثمره ساعتها و روزها کار مطالعاتی بوده که شهروندان چطور منتخبین محلات را شناسایی و از خدمات آنها برای عمران و آبادانی محله خویش بهره برداری نمایند. 
وی ادامه داد: در نخستین تجربه طرح من شهردارم، تعداد ۴۹ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال مصوب و در حال حاضر اغلب آنها تکمیل و تعداد اندک شمار باقیمانده با پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۴ درصد مراحل پایانی را سپری می نمایند. 
به گفته این مقام مسئول، دیدگاه شهردار تهران به پروژه های من شهردارم، نگاهی فرا منطقه ای بوده و هیچ محدودیتی برای تحقق آنها در نظر نگرفته اند، چرا که اعتقاد دارند سرمایه گذاری برای محلات، برابر است با انجام کار زیربنایی و اصولی در اداره امور شهر. 
خسروی همچنین با اشاره به این نکته که مدیریت شهری با بهره برداری از ده ها پروژه عمران شهری اعم از ساختمان سرای محله، زمین چمن مصنوعی، راه و باند و توسعه زیر ساخت‌های معابر توانسته به بخش اعظمی از درخواست‌های شهروندان جامه عمل بپوشاند، تأکید کرد: دلیل اصلی فعال بودن تمام پروژه های عمران شهری در منطقه، کار و تلاش شبانه روزی خادمین آنها در شهرداری است و توفیق خدمت به شهروندان مناطق جنوبی که از این طریق برای آخرت خویش توشه ای در نظر بگیرند. 
شهردار منطقه ۱۸ تهران در بخش دیگری از سخنان خویش از تجربه برگزاری دو سوگواره ادبی عمود هجدهم بعنوان برگ زرینی در اقدامات فرهنگی منطقه یاد کرد که برای مرحله بعدی این رویداد بایستی نگاه ملی داشت تا از شعر و قصیده سرایی در وصف اهل بیت برای دیگر نقاط کشور تجربه اندوزی کرد. 
همچنین حیدری رئیس دبیرخانه راهبری مشارکت‌های محله ای پایتخت نیز طی سخنان کوتاهی در این مراسم، از سه اصل اهمیت مشارکت و فعالیت‌های اجتماعی شهروندان، توجه به حلقه میانی جامعه بعنوان حکم رانی مشارکتی و احساس مسئولیت اعضای هیأت امنای محلات به کار و تلاش برای عمران و آبادانی محله خویش بعنوان راهکارهای مناسب برای پیشبرد اهداف عالیه مدیریت شهری در اداره شهر و محله نام برد. 
برپایه این گزارش، احکام هیأت امنای محلات هجده گانه منطقه نیز در پایان مراسم توسط مسئولین حاضر به آنها تنفیذ شد.
انتهای پیام /
۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۱
کد خبر: 45286

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =