۴ دور برگردان جدید در اطراف میدان مهتدی منطقه ۱۸ احداث می‌شود

در راستای ارتقاء ایمنی وسائط نقلیه عبوری و کاهش بار ترافیک معابر منشعب از دو بزرگراه شهید بروجردی و آزادگان، ۴ دور برگردان در اطراف میدان مهتدی در منطقه ۱۸ احداث می‌شود.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۸، با بهره برداری از نخستین فاز از بزرگراه شهید بروجردی و افزایش حجم تردد وسائط نقلیه عبوری سبک و سنگین از محور مهتدی و بزرگراه آزادگان، مطالعات میدانی توسط مشاورین ترافیکی منطقه مبنی بر برداشت نکات مهمی در خصوص وضعیت ترافیک معابر منشعب به میدان مهتدی، بزرگراه های اطراف و همچنین تحقق رویکردهای طرح تحول بیست گانه شهری در این بخش از پایتخت انجام و عملیات اجرائی ایجاد تعداد ۴ دوربرگردان تصویب و آغاز شد.

برپایه این گزارش، برای اجرای این عملیات ترافیکی که اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال برای آن صرف شده، بیش از ۹۰۰ متر طول جدول، کانیو به همراه ۴۳۰ متر مکعب بتن اجرا و در حال حاضر کل پیشرفت فیزیکی پروژه از مرز ۷۵ درصد گذشته است.

این گزارش حاکی است، ارتقاء ایمنی وسائط نقلیه عبوری و کاهش بار ترافیک معابر منشعب از دو بزرگراه شهید بروجردی و آزادگان از رویکردهای اجرای این پروژه مهم ترافیکی بوده که در ۴ محور شمال به شمال، جنوب به جنوب، غرب به غرب و شرق به شرق میدان مهتدی و در راستای تحقق رویکردهای طرح تحول بیست گانه شهری در این بخش از پایتخت در حال اجرا است.

انتهای پیام / 

۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۱
کد خبر: 45860

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =