۱۵۰ پروژه شهری در لیست انتخاب شهروندان درطرح «من شهردارم۲»

شهردار منطقه ۱۶ در جلسه ستاد اجرائی طرح بودجه ریزی «من شهردارم ۲» بیان داشت: از اهداف مهم اقدامات شهرداری در این دوره مردمی سازی مدیریت شهری است. در سال جاری نیز با شرکت کردن شهروندان در این طرح بیش از ۱۵۰ پروژه در لیست انتخاب شهروندان قرار دارد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی محمدامین سالاری‌پور، شهرداری منطقه ۱۶، وی با اشاره به اینکه منطقه ۱۶ نیز در سال ۱۴۰۱، ۱۶۷ پروژه را با مبلغ ۶۵۰ میلیارد ریال اجرایی کرد، در سال ۱۴۰۲، ۸۰ پروژه نهایی با رقم ۶۳۸ میلیارد و پانصد میلیون ریال نهایی شد گفت: در راستای تدقیق پروژه های شهری بر مبنای طرح من شهردارم در گام اول بهره گیری از نظرات شهروندان جهت هم راستا کردن اهداف مد نظر بوده تا در بخش هایی مانند عدالت اجتماعی، آموزش شهروندی و افزایش کارایی اثر گذاری داشته باشد، در دوره دوم بخش جدیدی به نظر سنجی اضافه شده است (آیکونی برای ثبت پیشنهادات جدید اضافه شده که شهروندان می توانند برای محله ی خود پیشنهادات جدیدی ثبت کنند) و اجرای دقیق طرح من شهردارم ۲ به بسیج کردن همه ظرفیت های محلات نه گانه نیازمند است و ثبت پیشنهادات در سامانه اجرا شده است.

وی با تأکید بر اینکه تعیین سفیران همکار و داوطلب اولین گام در اجرای این طرح است که باید به فوریت انجام شود افزود: بر اساس نظام نامه دبیرخانه بودجه ریزی مشارکتی طرح، وظایف اعضاء ستاد اجرایی اطلاع رسانی و تشویق شهروندان در مشارکت به صورت حضور میدانی در اماکن و فضاهای عمومی است.

پیمان آل ابراهیم معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه نیز با اشاره به اجرای این طرح در راستای باور مدیریت شهری مبنی بر محوریت مشارکت شهروندان و تحقق شعار برنامه ریزی توسط مردم به جای برنامه ریزی برای مردم گفت: نواحی شش گانه جهت اعلام نقاط مهم، پر تردد و پر جمعیت محلات خود جهت نظرسنجی به همراه اسامی سفیران متولی هر بلوک را به معاونت برنامه ریزی و سرمایه انسانی اعلام نمایند.

او خاطر نشان کرد: جلسات متعددی با حضور معاون و مدیران حوزه اجتماعی و فرهنگی منطقه در راستای همکاری های لازم جهت استفاده از ظرفیت های مساجد، مدارس، مراکز فرهنگی، مجموعه های ورزشی، مراکز کارآفرینی، سرای محلات، هیئات با توجه به فرا رسیدن ایام فاطمیه برگزار شده و جلسه ای هم با حضور هیئت امنا و معتمدین محلات برای همکاری و تعاملات لازم برگزار می شود و فاز اول دومین دوره از طریق سامانه پیامکی، همچنین نصب بنر در سطح منطقه، ساختمان های ستادی منطقه، نواحی و سرای محلات وصفحات فضای مجازی بله، واتساپ، اینستاگرام و ... اطلاع رسانی شده است.

آل ابراهیم در پایان گفت: تبلیغات محیطی برای فاز دوم توسط روابط عمومی برای استفاده از ظرفیت های منطقه انجام می شود، زیرا پیشنهادات و رأی شهروندان در پیشنهادات بودجه سال ۱۴۰۳ نقش بسزایی دارد.

شایان ذکر است بعد از جلسه احکام اعضای ستاد اجرائی طرح من شهردارم ۲ از سوی شهردار منطقه تسلیم اعضاء شد.

انتهای پیام/

۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۴
کد خبر: 45951

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =