مناسب‌سازی بوستان‌های پایتخت به‌اندازه ۱۶ سال گذشته/ ظرفیت حمل‌ونقل ویژه توان‌یابان دو برابر می‌شود

معاون شهردار تهران گفت: آمار بوستان‌هایی که در دو سال گذشته برای افراد دارای معلولیت مناسب‌سازی شد، با ۱۶ سال در مدیریت‌های مشابه قبلی برابری می‌کند.

به گزارش خبرنگار شهر، نشست تشکل‌ها و مسؤلیت شهری عصر امروز -۱۱ آذرماه ۱۴۰۲- به موضوع مناسب‌سازی مبلمان شهری جهت استفاده توان‌یابان با حضور حمیدرضا صارمی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، سید احمد علوی، رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران، جعفر بندی شربیانی، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران و حامد سلیمی، مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران برگزار شد.

علوی: ستاد سمن‌ها در دور جدید مدیریت شهری احیا شده است 

سید احمد علوی، رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران در این نشست اظهار کرد: در دوره فعلی با بازیابی، نقش ستاد به حالت عادی برگشته و تنوع کارها در این دوره مدیریت شهری در سمن‌ها بسیار متفاوت است.

وی افزود: جلسات سمن‌ها حدوداً هر دوهفته با حضور اعضای شورای شهر، معاونان شهردار و اعضای مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود. اگر دوستان در مدیریت شهری می‌خواهند موفق باشند، باید از مشارکت شهروندان استفاده کنند. ما هم در مدیریت شهری مصوباتی در این راستا داریم و به نظر من کارها باید به گروه‌های مردمی واگذار شود، چون کیفیت و سرعت کار بالاتر خواهد رفت.

وی با اشاره به این موضوع که برخی از قوانین اجرا نمی‌شود چون ریل کار مناسب نیست، گفت: امیدواریم بتوانیم ریل‌گذاری مناسب انجام دهیم.

صارمی: بوستان‌های تهران به اندازه ۱۶ سال قبل مناسب‌سازی شد/ ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل افراد دارای معلولیت دو برابر می‌شود

همچنین حمیدرضا صارمی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در این نشست اظهار کرد: رویکرد شهردار تهران این بود که در موضوع مناسب‌سازی سقف نگذاریم. آمار بوستان‌هایی که در دو سال گذشته برای معلولین مناسب‌سازی شد،  با ۱۶ سال در مدیریت‌های مشابه قبلی برابری می‌کند.

وی با بیان آنکه همه استانداردهای لازم ویژه افراد دارای معلولیت در مترو و اتوبوس در حال انجام است، خاطرنشان کرد: در اتوبوس‌های جدید نیز که قراردادهای آن بسته شد، یکی از موضوعات مورد تأکید شهردار تهران این بود که برای افراد دارای معلولیت مناسب باشد، تا بتوانند از آن استفاده کنند.

معاون شهردار تهران با اشاره به این در آبان۱۴۰۰ در موضوع مناسب‌سازی برای افراد دارای معلولیت وضعیت خوبی نداشتیم، گفت: به نواحی شهرداری ابلاغ کردیم که هر ناحیه دو محور را براساس نیاز و تقاضای افراد دارای معلولیت مناسب‌سازی کند. هم‌چنین ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل معلولین در سطح شهر تا انتهای سال، دو برابر خواهد شد.

شربیانی: عقب‌ماندگی تاریخی در حوزه مناسب‌سازی به سادگی قابل جبران نیست/ بدنبال ریل‌گذاری برای حل مشکلات توان‌یابان هستیم

جعفر بندی شربیانی، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران نیز در این نشست اظهار کرد: در مورد مشکلات افراد دارای معلولیت جلساتی داشتیم و برخی از مشکلات را توانستیم به کمک هم حل کنیم. ما یک عقب‌ماندگی تاریخی در حوزه مناسب‌سازی شهر برای این عزیزان داریم. البته که مشکلات در یک دوره حل نخواهد شد، اما به دنبال ریل‌گذاری مناسب هستیم تا به مرور مشکلات عزیزان دارای معلولیت حل شود.

شربیانی خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر و شهردار تهران نگاه ویژه‌ای به معلولان و حل مشکلات آنها دارند. امیدوارم با ظرفیت و پتانسیل مردم، شهرداری و شورای شهر اتفاقات خوبی برای افراد دارای معلولیت رخ دهد.

در ادامه این نشست نماینده گروه‌های مختلف از جمله طیف اُتیسم، نابینایان و غیره به ارائه مشکلات خود در زمینه مناسب‌سازی و مشکلات موتورسیکلت سواران برای عبور و مرور معلولین پرداختند.

در انتهای برنامه نیز سیده روناک  حسینی، معاون معماری و طراحی شهری، اداره کل معماری و ساختمانی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران به ارائه گزارش در مورد عملکرد دوساله این معاونت پرداخت.

گفتنی است نشست عصرانه تشکل‌ها و مسئولیت شهری به موضوع مناسب‌سازی مبلمان شهری جهت استفاده توانیابان به مناسبت هفته داوطلب برگزار شده است.

انتهای پیام/

۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۸
کد خبر: 46093

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =