آلوده‌ترین و پاک‌ترین هوا در کدام مناطق پایتخت ثبت شده است؟

براساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین شاخص آلایندگی در ایستگاه‌های سنجش در سطح شهر تهران روی عدد ۱۴۳ و وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرنگار شهر، بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای امروز -دوشنبه ۲۷ آذرماه ۱۴۰۲- تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و وضعیت آلاینده شاخص ( PM۲.۵) هم‌اکنون عدد ۱۴۳ را نشان می‌دهد، به طوری که ۵ ایستگاه در وضعیت قابل قبول (زرد) و ۱۱ ایستگاه در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) قرار دارند. در ۱۴ ایستگاه نیز وضعیت ناسالم برای همه یا (قرمز) ثبت شده است.

گفتنی است؛ شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۱۴۵ و وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.

بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، ایستگاه شهرداری منطقه ۱۹ با ثبت عدد شاخص ۱۷۱ و وضعیت قرمز، آلوده ترین نقطه و ایستگاه شهرک چشمه در منطقه ۲۲ با شاخص ۶۶ و قرار گرفتن در وضعیت قابل قبول، بهترین شرایط را در شهر تهران دارد. 

تهران از ابتدای امسال تاکنون ۹ روز هوای پاک، ۱۸۳ روز قابل قبول و ۷۰ روز ناسالم برای گروه های حساس و ۱۰ روز ناسالم برای همه را تجربه کرده است؛ این در حالی است که پایتخت‌نشینان در مقایسه با سال گذشته ۲ روز هوای پاک و ۱۴۴ روز هوای قابل قبول، ۱۰۶ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۶ روز هوای ناسالم، ۲ روز هوای بسیار ناسالم و ۲ روز هوای خطرناک را تجربه کرده بودند.

بر اساس جدول رنگ‌بندی شرکت کنترل کیفیت هوا، ایستگاه‌های سبزرنگ شرایط "پاک"، زردرنگ شرایط "قابل قبول"، نارنجی‌رنگ شرایط "ناسالم برای گروه‌های حساس"، قرمزرنگ شرایط "ناسالم" و بنفش‌رنگ شرایط "بسیار ناسالم" را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/

۲۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۸
کد خبر: 46803

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =