نیاز سازمان آتش‌نشانی به بالگرد برای اطفای حریق هوایی

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با اعلام اینکه در کشور اطفای هوایی نداریم و در صورت نیاز باید باید نیروهای مسلح هماهنگی شود، گفت: برای سازمان آتش‌نشانی جهت اطفای هوایی به بالگرد و هواپیما نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار شهر، آیین بهره‌برداری از دو ایستگاه آتش‌نشانی ۱۳۵و۱۳۸(بانوان آتش‌نشان) با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، حسین نظری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، قدرت اله محمدی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، شهردار منطقه ۱۶ و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

حسین نظری، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در این مراسم اظهار کرد: یکی از مصادیق خدمت که به گفته شهردار تهران از قبل از تولد تا بعد از مرگ ارائه می‌شود، معاونت خدمات شهری شهرداری تهران است. این معاونت باید خدمات خود را با آمادگی کامل و ۲۴ ساعته به شهروندان ارائه کند و کوچکترین غفلت باعث بروز مشکل برای مردم خواهد شد.

وی افزود: در هر مراسمی و رخدادی در شهر، شهرداری تهران و به طور خاص معاونت خدمات شهری باید حضور داشته باشد و حتی در کشور در هنگام بروز حادثه به شهرداری تهران توجه می‌شود و در اطراف و اقصی نقاط کشور  اگر نیازی به نیروهای امدادی باشد، با دستور شهردار تهران خدمت توسط شهرداری پایتخت انجام می‌شود.

نظری با بیان اینکه باید بابت جایگاه خدمتی خود شکرگزار باشیم، گفت: این جایگاه خدمتی؛ حساسیت، آماده بودن، چابک بودن، برخورداری از تجهیزات مناسب و نیروی انسانی متخصص را می‌طلبد.

وی با اعلام اینکه شهردار تهران همیشه در همراه ما بوده است، یادآور شد: مسئولیت فرماندهی میدان در شرایط ویژه در شهر از سوی وزیر کشور به عهده شهردار تهران گذاشته شده و هماهنگی آن به عهده مدیریت بحران شهرداری تهران است؛ در حوزه میدانی همکاران من در خدمات شهری باید نقش آفرینی کنند و همیشه بدون چشم‌داشت در صحنه بوده‌اند و نقش آفرینی کرده‌اند. در خارج از شهر هم می‌توانیم خدمت کنیم و بابت این موضوع خوشحال هستیم.

نظری ادامه داد: خدمات زیادی توسط سازمان آتش‌نشانی به مردم ارائه می‌شود. بنده در حوادث حریق حضور پیدا می‌کنم و می‌بینم که آتش نشانان چگونه جانفشانی می‌کنند. آتش نشانی یک شغل پرآسیب و سخت است. آتش‌نشانان در حریق آتش را خاموش، کنترل و یا هدایت می‌کنند و هدف آنها حفظ سلامت افراد و جلوگیری از آسیب به اموال مردم است. آتش‌نشانان ما مهارت و تخصص زیادی دارند.

وی همچنین تصریح کرد: در حوزه پدافند غیرعامل، باید ساختمان‌های ما با استفاده از تجهیزات نسوز یا دیرسوز و استفاده از تجهیزات دیوارهای جدا کننده و غیر قابل اشتغال ساخته شود. امیدواریم شاهد کاهش آمار حریق باشیم و با انجام پیشگیری و رعایت ایمنی توسط مردم و کاهش حوادث، تعداد ایستگاه های آتش‌نشانی کاهش پیدا کند.

نظری با اشاره به اینکه در موضوع تجهیزات حریق، نیاز به تقویت و دستگاه gps و تعریف شده در مکان gis هستیم تا در هنگام حریق بدانیم آتش‌نشانان کجا هستند، ادامه داد: به این تجهیزات برای حفظ و صیانت از آتش‌نشانان نیاز  داریم. در کشور اطفای هوایی نداریم و در صورت نیاز باید باید نیروهای مسلح هماهنگی شود. برای سازمان آتش‌نشانی جهت اطفای هوایی، بالگرد و هواپیما نیاز داریم.
انتهای پیام/

۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۲
کد خبر: 49404

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =