یازدهم اسفند مردم ایران پای صندوق رای اراده خود را به رخ دشمنان خواهند کشید

جشن بزرگ سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد امام حسین(ع) تهران با حضور اقشار مختلف مردم و خانواده های معزز شهدا، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار، برخی از شهرداران مناطق تهران و مسئولین کشوری و لشکری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شهر؛ علیرضا زاکانی شهردار تهران در شامگاه شنبه- ۲۱ بهمن ماه ۱۴۰۲- در مسجد امام حسین علیه السلام به مناسبت جشن ۲۲ بهمن ماه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: آمریکا و شوروی از همان ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی ایران تلاش کردند با  برخورد سخت و قهرآمیز همچون موضوع تجزیه طلبی، کودتا و جنگ این انقلاب را از مدار خارج کنند اما به مدد خداوند و عزم و اراده ملت ایران در این راه موفق نشدند. آمریکا و شوروی در همه چیز با یکدیگر مشکل داشتند اما در برخورد با مساله ایران با یکدیگر هم نظر بودند اما نتوانستند آنچه می‌خواستند را انجام بدهند. 

وی افزود: آمریکا کل جهان را برای خود می خواست و در مسیر دستیابی به این آرزوی پوچ از هیچ جنایتی فروگذار نکرد. در سال ۱۳۸۴ که عناصر انقلابی در ایران در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شدند کهنه کارهای سیاستمدار آمریکایی اعلام کردند که پروژه خاورمیانه بزرگ با شکست مواجه شده است.

شهردار تهران گفت: در سال ۱۳۸۵ وقتی که به لبنان حمله شد، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که ما به دنبال خاورمیانه جدید هستیم و وقتی از او سوال شد که چه فرقی با خاورمیانه بزرگ دارد؟ اظهار کرد که آنجا شمال آفریقا و چند کشور دیگر مورد نظر ما بودند اما در اینجا ما تنها با ۴ کشور کار داریم؛ ایران، عراق، سوریه و لبنان.

آمریکا به دنبال تغییر چهره اسلام ناب به اسلام منفور و جنایتکار بود

زاکانی در ادامه گفت: در سال ۱۳۸۹ تصمیم گرفتند که یک مدل جدیدی را در منطقه پیاده کنند، اوباما در سند امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که بیش از ۶۰ درصد قوای خود را از غرب آسیا و شمال آفریقا به آسیای شرقی برای مقابله با چین منتقل خواهیم کرد، اما ایده اصلی این بود که از جنس اسلام و نه اسلام ناب بلکه از جنس اسلام آمریکایی؛ عده ای داعیه خلافت را داشته باشند و از سوریه و عراق جنایات خودشان را آغاز کنند و به سمت ایران حرکت و جنایات خودشان را توسعه دهند تا آنچه دنیا از اسلام در تصویر ذهنی خود در آینده خواهد داشت؛ یک اسلام جنایتکار و منفور باشد. 

وی افزود: کار اسلام ناب از نظر آنها تمام شده بود و این وحشی ها در مسیر تحقق رویای آمریکای خبیث از هیچ جنایتی دریغ نکردند؛ به طوری که تمدن و آثار تمدنی را از بین می بردند و منابع را غارت می‌کردند و انسانها نیز به مذبح کشیده می شدند، اما دست خدا برای بار دیگر از آستین ملت قهرمان ایران و گروه های مقاومت منطقه بیرون زد و شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش به تدبیر رهبر معظم انقلاب، سیلی محکمی بر صورت آنها زدند که تا ابد فراموش نخواهند کرد.

هر زمان از رهبری اطاعت و به مردم خدمت کردیم موفق بودیم 

زاکانی در ادامه تاکید کرد: هر کجا که از امام و خلف صالح او رهبر معظم انقلاب تبعیت و اطاعت کردیم و هرکجا که به مردم خدمت کردیم و با اتکای به مردم به پیش رفتیم  موفق بودیم و هر کجا که از این مسیر عدول کردیم و به اسلام عمل نکردیم و به خاستگاه‌های خودمان عمل کردیم و تبعیت از ولی و امام جامعه را فراموش کردیم و فکر کردیم که او هم یکی مثل ماست چنانچه که برخی از روسای جمهور ما در گذشته اینگونه فکر می‌کردند و هرکجا که مردم را مانع دیدیم، موفق نبودیم.

وی با پرداختن به عملکرد برخی روسای جمهور در گذشته در دهه ۷۰ خاطرنشان کرد: برخی اصلاحات اقتصادی که بهای آن آسیب به مردم است، از اساس اشتباه و غلط است و آن کسی که مبدع و داعیه دار این حرکت است از اساس نسبتی با اسلام و انقلاب ندارد. اگر رهبر انقلاب در برنامه دوم، جلوی اینها را نمی گرفتند آنها شیب اقتصاد را طوری چیدمان کرده بودند که مردم و به‌ویژه طبقه متوسط و ضعیف را له کنند و الحمدلله رهبر انقلاب جلوی آنها را گرفتند. لذا اینکه  چه کسی پیروز است بعد از گذشت ۴۵ سال کاملا مشخص است و پیروز میدان همچنان شما مردم هستید. 

شهردار تهران با بیان اینکه جنگ غزه پایان نظم نوین کنونی جهانی است و دیگر بعد از این جنگ حاکم بلامنازعی در دنیا نداریم، گفت: به امروز آمریکا و انگلیس تلاش می کنند که حریف ملت قهرمان یمن بشوند و نمی توانند. تلاش می کنند که حریف ملت عراق شوند اما نمی توانند و با فضاحت دارند از عراق خارج می شوند. در سوریه و لبنان و فلسطین پرافتخار هم نتوانسته اند علیرغم توطئه های بسیاری که برای مردم این کشورها تدارک دیدند، به موفقیت برسند و شکست خوردند.

زاکانی با ذکر خاطره ای از دوران دفاع مقدس تصریح کرد:  منطق امام راحل می‌گوید شما در شکست ظاهری دنیا هم  وقتی به وظیفه خود عمل کنید، پیروز هستید. در این عمل به تکلیف کردن و با نتیجه کار نداشتن چند حرف اساسی گنجانده شده است؛ امام بزرگترین انقلاب را به نتیجه رساند و ما مامور به تکلیف هستیم.

وی ادامه داد: در حصول نتیجه ۳ ویژگی مقدماتی نهفته است: ۱. فهم نتیجه ۲.برنامه ریزی ۳. جانفشانی برای تحقق نتیجه و اگر این سه مهم را درنظر داشته باشیم و عمل کنیم دیگر حاصل کار دست ما نیست و دست خداست و خداوند نیز قطعا ما را یاری خواهد کرد. 

دشمنان در جنگ سخت نتوانستند کاری از پیش ببرند و جنگ نرم را آغاز کردند

شهردار پایتخت در بخش دیگری از سخنانش افزود: در جنگ سخت نتوانستند کاری از پیش ببرند و جنگ نرم را آغاز کردند و دین را هدف قرار دادند. یادمان نرفته است که جریان روشنفکری معیوب و مرعوب که افراد مشکل داری مثل عبدالکریم سروش آن را پرچمداری می‌کردند هم دین را و هم رهبری دینی و هم اعتقادات مردم و وابستگی مردم به رهبری را هدف قرار داده بودند. 

دولت فعلی شبانه‌روز در حال انجام فعالیت برای خدمت و رفع مشکلات است

زاکانی با اشاره به تلاش های دولت برای رفع مشکلات مردم و کشور اظهار کرد: امروز الحمدلله نعمت حضور رئیس جمهور مخلص و تابع رهبری شامل حال مردم شده و من می‌توانم در پیشگاه خداوند متعال و مردم ایران اسلامی شهادت بدهم که همه‌ی توان و ظرفیت های خود را برای خدمت به مردم و خدمت به کشور به کار بسته است. مشکلات همچنان در کشور وجود دارد اما دولت فعلی شبانه روز در حال انجام فعالیت برای خدمت و رفع مشکلات و موانع بر سر راه است. 

وی گفت: مردم ایران در سه محل و میدان رخ نمایی دارند، یکی آنجا که خطر وجود دارد و بناست که کاری انجام دهند و آنجا مردم ایران در خط مقدم حضور دارند. برهه هایی مانند جنگ، فتنه و مسائل دیگر. جای دومی هم هست که ملت ایران بنا دارد مانور و عظمتی را به رخ بکشد و آن مثل راهپیمایی ۲۲ بهمن است. آنجا ملت ایران حضور دارند و تمام سم‌پاشی‌ها اثری بر وحدت و ایران دوستی و محبت مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی نگذاشته است. یک جای سومی هم هست که ملت ایران با حضور خود، اراده‌اش را تحمیل می‌کند و آن جا پای صندوق رای است. هرکس را که ملت ایران انتخاب کرد، رهبری هم از او حمایت می‌کند. این حمایت ها شامل همه رئیس جمهورها بوده و حتی امام تا لحظه آخر برای بنی صدر دلسوزی کرد و خیر او را خواست و خود او نخواست و خیانت کرد به امام و ملت ایران. 

شهردار تهران خاطرنشان کرد: روز ۱۱ اسفند امسال، پای صندوق رای؛ همان جایی است که ما اراده خودمان را با رای به اصلح اعلام می‌کنیم. مجلس آینده باید مجلس انقلابی تر از گذشته باشد. مجلس آینده باید کارآمدتر و مردمی‌تر از گذشته باشد و باید ما را به سمت قله های بزرگ افتخار که رهبر انقلاب ما را به سمت آنها رهنمون کرده اند ببرد. مجلس آینده باید مجلسی دردآشنا باشد و بفهمد که مشکلات مردم چیست و با چه مصوبه ای می‌تواند مشکل این مردم را حل کند.  مجلس آینده باید تبلور امروز انقلاب اسلامی باشد و باید پرچم امروز انقلاب را بردارد. 

سودجوها اجازه اجرای صحیح کار و تقویت معیشت را به دولت نمی دهند

زاکانی با بیان اینکه مردم کشور درگیر با چالش معیشت هستند،  افزود: عناصر سودجویی هستند که ممکن است که در هرجایی از ادارات و نهادها و یا بین کسبه و مردم باشند. دولت دائما در حال حمایت است اما همین سودجوها اجازه اجرای صحیح کار و تقویت معیشت را نمی دهند. وی تاکید کرد: ما با حمایت دولت مردمی سیزدهم کار جدیدی را آغاز کرده ایم و یک بستر جدیدی را فراهم کرده ایم تا بتوانیم تهران را ارزان کنیم بخصوص در حوزه معیشت و مسکن و خدمات که ان‌شاءالله با کمک مردم این امر محقق بشود. اما اگر اراده ما پای صندوق رای منجر به انتخاب مجلسی شود که ما را به سمتی ببرد که مجلسی قوی و در صحنه برای امروز و برای آینده انقلاب باشد ما قطعا مشکلاتمان بسیار کاهش خواهد یافت. 

انتهای پیام/

۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۴
کد خبر: 49622

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =