برنامه مدیریت شهری برای جایگزینی خودروهای برقی در پایتخت

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، با اشاره به انعقاد قراداد ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس اظهار داشت: قرارداد ۱۵۰ هزار موتورسیکلت برقی، ۱۰ هزار ون و ۲۷ هزار خودروی تاکسی سواری با سوخت انرژی نو، همگی در راستای برقی‌سازی شبکه حمل ونقل عمومی در پایتخت شکل گرفته است.

 به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری، لطف ا... فروزنده گفت: مهم ترین اقدام سفر تیم مدیریت شهری به چین، تسهیل و توسعه شبکه حمل و نقل عمومی با رویکرد برقی سازی تهران است.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، با اشاره به انعقاد قراداد ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس اظهار داشت: قرداداد ۱۵۰ هزار موتور سیکلت برقی،۱۰ هزار ون و ۲۷ هزار خودروی تاکسی سواری با سوخت انرژی نو، همگی در راستای برقی سازی شبکه حمل ونقل عمومی در پایتخت شکل گرفته است.

معاون شهردار تهران ضمن تشکر از نگاه ویژه شهردار در حوزه توسعه شبکه حمل و نقل عمومی در پایتخت بیان کرد: نحوه قراداد با چینی ها در سه مرحله خلاصه می شود، که در مرحله اول واردات به تعداد مشخص شده، و در مرحله دوم تشکیل یک کنسرسیوم با یک تولید کننده داخلی با حمایت شهرداری تهران است که در واقع قطعات وارد کشور شده و مونتاژ می شود؛ و در نهایت در مرحله سوم انتقال تکنولوژی صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به بومی سازی تکنولوژی برقی در تهران ادامه داد: بی تردید این فرآیند به هنر خودروسازان داخلی بستگی دارد و قطعه سازی نیز در کشور بومی سازی خواهد شد.

فروزنده گفت: همچنین چینی ها پذیرفتند که در کشور سرمایه گذاری کنند، که نمونه موفق آن واگن سازی می باشد؛ هم اکنون در واگن سازی چینی ها شریک می باشند، که بر همین اساس هم انتقال تکنولوژی و هم انتقال منابع صورت خواهد پذیرفت،در این خصوص می توان به یکی از بخش مهم و پیچیده و قطار تحت عنوان بوژی واگن اشاره کرد که در داخل ساخته می شود.

معاون مالی شهرداری تهران ضمن بیان اینکه می توانیم الگویی برای برقی سازی شبکه حمل و نقل عمومی باشیم و در کنار آن نیز انتقال تکنولوژی نیز انجام خواهد شد؛ گفت: در حال حاضر با ظرفیتی که مجموعه کارخانه های اتوبوس سازی داخلی دارند، توانستیم تفاهم نامه حدود ۲ هزار اتوبوس گازوئیلی و ۵۰۰ اتوبوس برقی را منعقد کنیم.

وی با اشاره به جایگزینی خودروهای سوخت فسیلی در راستای کاهش آلودگی هوا بیان کرد: امیدواریم با همت خودروسازان داخلی و تاکید ویژه وزیر محترم صمت، در این خصوص شاهد تغییر رویکرد جایگزینی خودروهای برقی به جای خودروهای بنزینی و گازوئیلی و کاهش آلودگی هوا در کلانشهر تهران باشیم.

انتهای پیام/

۲۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴
کد خبر: 49812

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =