بعضی از رسانه‌های حوزه شهری تبدیل به سرمایه‌های کشور شده است

نماینده مدیران مسئول رسانه‌ها در هیات نظارت بر رسانه‌ها گفت: روزنامه‌نگاری شهری یک حوزه بین رشته‌ای است که باید از نظر دانشی و مهارتی توسعه پیدا کند.

پدرام پاک آیین، نماینده مدیران مسئول رسانه‌ها در هیات نظارت بر رسانه‌ها در حاشیه نمایشگاه رسانه های ایران در گفت‌وگو با خبرنگار شهر گفت: روزنامه نگاری شهری یک حوزه بین رشته‌ای است که باید از نظر دانشی و مهارتی توسعه پیدا کند.

پاک‌آیین با پرداختن به نقش اطلاع رسانی در حوزه شهری گفت: شهرداری می تواند در حوزه فرهنگی، اجتماعی و آموزشی کمک زیادی کند. 

وی با بیان اینکه در شهرداری باید حوزه روابط عمومی ها فعال باشند و از رسانه های شهری حمایت کند، اظهار کرد: البته بعضی از رسانه‌های حوزه شهری تبدیل به سرمایه‌های کشور شده است؛ از جمله روزنامه همشهری که باید در کنار دیگر رسانه ها داده های شهری را با مردم به اشتراک بگذارد. 

پاک‌آیین بیان داشت: یکی از ویژگی‌های مهم این رسانه‌ها چند ساحتی بودن آنهاست. این روزنامه‌ها به مسائل زندگی، محیط زیست، سلامت، روابط خانوادگی، آداب معاشرت، اقتصاد خرد و خانواده ها و موضوعاتی که به ارتقا هرم آگاهی عمومی کمک می کند، می پردازد. 

نماینده مدیران مسئول رسانه‌ها در هیات نظارت بر رسانه‌ها خاطرنشان کرد: یک جامعه فرهیخته و حساس نسبت به محیط پیرامونی؛ سلامت، ورزش و... قطعا بهتر می‌تواند در حوزه تولید و رشد اقتصادی نیز موثر باشد. 

وی در پایان با بیان اینکه اگر مردم با حقوق اجتماعی خود آشنا باشند رابطه بهتری بین مردم تشکل های مردم نهاد و شهرداری ها و دستگاه‌های اجرایی شکل می گیرد، اظهار کرد: در نتیجه این امر مطالبات قابل‌ پاسخگویی می‌شود و کیفیت انتقادات شهروندان را مشاهده خواهیم کرد. 

انتهای پیام/

۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۷
کد خبر: 50068

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =