اجرای پروژه‌های کوچک مقیاس محله‌ای؛ زمینه‌ساز توسعه پایدار شهر

شهردار منطقه۲۲، توسعه محلی یکی از راهکارهای رفع معضلات پیچیده شهرها در حوزه‌های کالبدی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲: نصرتی با اشاره به برنامه‌ریزی مشارکتی به ساکنان و مدیران شهری اجازه می‌دهد تا پیوندهای محله‌ای را تقویت کنند و روابط جدیدی را بین مردم و محیط شهری توسعه دهند، گفت: برنامه‌ریزی مشارکتی به طراحان و جوامع اجازه می‌دهد تا پیوندهای محله‌ای را تقویت کنند و روابط جدید بین مردم و محیط شهری را توسعه دهند.

وی در ادامه افزود: محله‌های شهری نقش اساسی در حیات و زوال شهرها بر عهده دارند، دگرگونی رابطه توده و فضا و تغییر در تراکم‌های جمعیتی و ساختمانی بر اثر تغییر در شیوه‌های زندگی و افزایش جمعیت شهرنشینی موجب دگرگونی اساسی در ساختار فضایی محله‌ها و میزان ارتباطات و تعاملات اجتماعی در سطح محلی شده است.

نصرتی با تاکید بر فضاهای موجود در هر شهر همواره با سلول‌های جدید (بافت‌ها و عناصر شهری) جایگزین نمی‌شود، بیان کرد: بسیاری از سلول‌های شهری به دلایل اقتصادی و اجتماعی متروک باقی مانده و ممکن است بافت به دلیل ضعف مالی و توانایی نداشتن ساکنان برای تعمیر یا تعویض بناهای این‌گونه نواحی، در وضعیت نامناسب باقی بماند و ساکنان با وجود وضعیت نامناسب به زندگی در آن ادامه دهند که زمینه را برای گسترش آسیب‌های اجتماعی فراهم می‌کند.

شهردار منطقه ۲۲ در پایان خاطر نشان کرد: مشارکت شهروندان در امور شهری همیشه نتایج شگفت‌انگیزی برای شهرها به ارمغان می‌آورد. برنامه‌ریزی مشارکتی به ساکنان و مدیران شهری اجازه می‌دهد تا پیوندهای محله‌ای را تقویت کنند و روابط جدیدی را بین مردم و محیط شهری توسعه دهند.

انتهای پیام/

۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۴
کد خبر: 50295

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =