آخرین وضعیت هوای تهران؛ ۹ محدوده هوای پاک دارند

براساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در حال حاضر شاخص آلایندگی هوا روی عدد ۵۸ و وضعیت قابل قبول قرار دارد.

به گزارش خبرنگار شهر، براساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای امروز - یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ - در شرایط قابل قبول قرار دارد. به طوری که وضعیت آلاینده شاخص ( PM۲.۵) هم‌اکنون عدد ۵۸ را نشان می‌دهد. این در حالی است که ۹ ایستگاه در وضعیت پاک (سبز) ۱۴ ایستگاه در وضعیت قابل قبول (زرد) و یک ایستگاه در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) قرار دارند.

گفتنی است؛ شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۹۸ و وضعیت قابل قبول قرار داشت.

بر اساس گزارش سایت کنترل کیفیت هوای تهران ایستگاه فرمانداری شهر ری در منطقه ۲۰ با ثبت عدد شاخص ۱۰۶ و وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس، آلوده ترین نقطه و ایستگاه دانشگاه شهید بهشتی در منطقه یک با شاخص ۲۸ و قرار گرفتن در وضعیت پاک، در حال حاضر بهترین شرایط را در شهر تهران دارند.


تهران از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ روز هوای پاک، ۲۱۹ روز قابل قبول و ۱۰۰ روز ناسالم برای گروه های حساس و ۱۲ روز ناسالم برای همه را تجربه کرده است؛ این در حالی است که پایتخت‌نشینان در مقایسه با سال گذشته ۲ روز هوای پاک و ۱۵۹ روز هوای قابل قبول، ۱۲۳ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۳۲ روز هوای ناسالم، ۲ روز هوای بسیار ناسالم و ۲ روز هوای خطرناک را تجربه کرده بودند.

بر اساس جدول رنگ‌بندی شرکت کنترل کیفیت هوا، ایستگاه‌های سبزرنگ شرایط "پاک"، زردرنگ شرایط "قابل قبول"، نارنجی‌رنگ شرایط "ناسالم برای گروه‌های حساس"، قرمزرنگ شرایط "ناسالم" و بنفش‌رنگ شرایط "بسیار ناسالم" را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/

۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۵
کد خبر: 50358

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =