لزوم انطباق عملکرد کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ با دستورالعمل وزارت کشور

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران از شهرداری تهران خواست که عملکرد کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ را منطبق با دستورالعمل و فرم‌های جدیدوزارت کشور تدوین کند.

به گزارش شهر نرجس سلیمانی در دویست و هجدهمین شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ قانون شهرداری فاقد آئین دادرسی بوده است، گفت: این امر موجب رسیدگی‌های سلیقه‌ای در برخی از شهرها می‌شود و سالانه حجم زیادی از آرای قطعی این کمیسیون از سوی شعب دیوان عدالت اداری نقض می‌شود.

وی بیان کرد: وزارت کشور بخشنامه‌ای را به جهت التزام بخشی به عملکرد کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ که منبعث از قوانین و مقررات تبصره‌های ذیل ماده ۱۰۰، آرای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری و مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری نیز هست؛ با هدف اجرا و رفع مشکلات و ابهامات، کنترل ضابطه‌مند و تحولات کالبدی شهرها به استانداری‌ها ابلاغ کرده است.

سلیمانی گفت: بر همین اساس به شهرداری تهران در همین راستا تذکر داده می‌شود تا در خصوص نحوه عملکرد کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ منطبق با مندرجات این دستورالعمل و فرم‌های جدید کمیسیون بدوی و تجدید نظر ماده ۱۰۰ اقدام کرده و گزارشی از بازخورد نتیجه را در یک بازه زمانی شش ماهه به شورای شهر ارائه دهد.  

انتهای پیام/

۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۴
کد خبر: 50485

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =