اتمام ششمین آموزواره حرکت با جمع‌آوری ۱۶۰۶ نقاشی در منطقه ۱۲

ششمین دوره آموزواره حرکت با رویکرد " آموزش خانواده‌محور" در دو بخش مبتدی و حرفه‌ای و جمع‌آوری ۱۶۰۶ نقاشی در منطقه ۱۲ به پایان رسید.

به گزارش شهر به نقل از روابط‌عمومی شهرداری منطقه۱۲، زینب عبادی معاون حمل و نقل پاک و ترافیک این منطقه از مشارکت دانش آموزان و کودکان در ششمین آموزوارۀ «حرکت» خبر داد و گفت: ششمین دوره آموزواره حرکت در پاییز و زمستان ۱۴۰۲ با لزوم نهادینه سازی مفاهیم عبور و مرور ایمن در اذهان تمام شهروندان به ویژه گروه های سنی کودک و نوجوان برگزار شد.

عبادی افزود: تغییر رفتارهای ترافیکی نیاز به مهندسی فرهنگی دارد و بر همین اساس، موضوع این نوبت از آموزواره حرکت «رفتارهای ترافیکی خانواده ما» در نظر گرفته شد تا آموزش خانواده محور در رئوس امور مرتبط با ارتقای فرهنگ ترافیک قرار گیرد.

معاون حمل ونقل وترافیک منطقه ۱۲ با تبیین این موضوع که تأمل و تفکر دربارۀ رفتارهای ترافیکی هر یک از افراد خانواده شامل پدربزرگ و مادربزرگ، مادر، پدر و فرزندان اعم از جوان و نوجوان و کودک هدف این دوره آموزواره حرکت است، خاطرنشان کرد: رفتارهای ترافیکی عابران پیاده، رانندگان خودرو، موتورسیکلت سواران و دوچرخه سواران و همچنین موضوعاتی چون حمل و نقل پاک و حمل و نقل عمومی از مواردی است که در ششمین آموزارۀ حرکت مورد توجه شهروندان قرار گرفت.

عبادی اظهار داشت: با هماهنگی مدارس و سرای محلات و همکاری واحد آموزش پارک ترافیک معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه ۱۲ نسبت به جمع آوری تعداد ۱۶۰۶ عدد نقاشی در سطح مدارس و سرای محلات منطقه اقدام و در نهایت با برگزاری جلسه داوری اولیه و انتخاب ۵۵ اثر برگزیده از بین آثار و سپس برگزاری نهایی داوری و انتخاب ۱۰ اثر از بین آثار منتخب اقدام گردید .  

وی افزود: آثار برگزیده نهایی جهت شرکت در همایش ششمین آموزواره حرکت به سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ارسال گردید .

انتهای پیام/

۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۱
کد خبر: 50513

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =