دستورالعمل استقبال از بهار ۱۴۰۳ معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران ابلاغ شد

دستورالعمل استقبال از بهار ۱۴۰۳ معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با هدف ایجاد آرامش، بهبود سیما و منظر شهری و دستیابی به شهری ایمن، زیبا و پرنشاط برای همه شهروندان در ایام نوروز، ابلاغ شد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران ضمن تأکید بر ضرورت اجرای دستورالعمل های قبلی از جمله نحوه و میزان اشغال معابر، پوشش موقت نما، رعایت ایمنی در کارگاه های ساختمانی و نصب تابلو مشخصات پروژه،درخصوص این دستورالعمل گفت: مطابق این دستورالعمل انجام هرگونه عملیات اجرایی به جز تمهیدات لازم برای افزایش ایمنی، اجرای سازه نگهبان و پایدارسازی جداره گود زیر نظر مهندس ناظر پروژه و با اعلام قبلی به اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران، در بازه زمانی ۲۵ اسفند ماه سال جاری تا ۴ فروردین ماه ۱۴۰۳ ممنوع خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه این دستورالعمل شامل کلیه کارگاه های ساختمانی اعم از دولتی و خصوصی می شود، ادامه داد: شهرداری های مناطق می بایست تا قبل از ۲۸ اسفند ماه نسبت به صدور اخطاریه برای املاک دارای عمـلیات گودبرداری مبـنی بر لزوم تسـریع در اجرا و تکـمیل سازه نگـهبان طبق نقـشه های مصوب و تاورکرین های رها شده و دارای خطر یا فاقد گواهی استاندارد معتبر و همچنین به روزرسانی اطلاعات مربوطه در سامانه ناحیه محوری به منظور ایجاد ایمنی برای شهر و شهروندان اقدام کنند.

صارمی اضافه کرد: به منظور ساماندهی سیما و منظر شهری، پیگیری زیباسازی منظر کارگاه های ساختمانی از طریق تعویض حصارهای کارگاهی  فرسوده، رنگ آمیزی حصارها و توصیه به استفاده از گلدان در کنار حصارهای کارگاهی و در محل مناسب بطوریکه مزاحمتی برای تردد وسائط نقلیه و یا افراد نداشته باشد، در دستور کار مناطق قرار گرفته است.

معاون شهردار تهران، ایجاد نظم در محدوده کارگاه های ساختمانی از جمله رفع سد معبر ساختمانی، جمع آوری مصالح و یا نخاله ها، تامین نظافت معبر و رفع ناهمواری‌های احتمالی معبر و ایجاد سطح یکنواخت، نصب علایم ایمنی و ترافیکی هشدار دهنده در قسمت های مختلف پروژه در کارگاه های ساختمانی وآزاد سازی معابر پیاده مطابق بخشنامه های ملاک عمل و ... را از دیگر اقدامات ضروری در طرح استقبال از بهار عنوان کرد.

وی در پایان گفت: از همکارانمان خواسته ایم به پیام های اعلامی شهروندان در سامانه ۱۳۷ که  با حوزه شهرسازی مرتبط هستند، توجه مضاعف داشته باشند و ضمن انجام تدابیر لازم جهت تحقق بازدیدهای مستمر در زمان اجرای طرح از حسن اجرای آن، علی الخصوص در مورد گودهای رها شده و ممانعت از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز، مطمئن شوند.

انتهای پیام/

۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۹
کد خبر: 51355

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =