شمال‌غرب و شمال‌شرق تهران آلوده‌ترین نقاط پایتخت

بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوا هم اکنون روی عدد ۱۳۲ قرار دارد و کیفیت هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است.

به گزارش خبرنگار شهر، بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای امروز - چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. به طوری که وضعیت آلاینده شاخص ( PM۲.۵) هم‌اکنون عدد ۱۳۲ را نشان می‌دهد. این در حالی است که یک ایستگاه (شریف.منطقه ۲) در وضعیت قابل قبول (زرد) و ۹ ایستگاه  در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارند. همچنین در ۷ ایستگاه وضعیت ناسالم برای همه (قرمز) ثبت شده است. 

گفتنی است؛ شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته نیز روی عدد ۱۴۹ و وضعیت ناسالم برای گروه های حساس داشت.

بر اساس گزارش سایت کنترل کیفیت هوای تهران، دو ایستگاه پونک در منطقه ۵ و شهرداری منطقه ۴ با ثبت عدد شاخص ۱۶۰ و وضعیت ناسالم برای همه (قرمز)، آلوده ترین نقطه و ایستگاه شریف در منطقه ۲ با شاخص ۹۷ و قرار گرفتن در وضعیت قابل قبول، بهترین شرایط را در شهر تهران دارد. 

تهران از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۱ روز قابل قبول و ۱۰۵ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز ناسالم برای همه را تجربه کرده است؛ این در حالی است که پایتخت‌نشینان در مقایسه با سال گذشته ۳ روز هوای پاک و ۱۸۶ روز هوای قابل قبول، ۱۳۱ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۳۴ روز هوای ناسالم، ۲ روز هوای بسیار ناسالم و ۲ روز هوای خطرناک را تجربه کرده بودند.

بر اساس جدول رنگ‌بندی شرکت کنترل کیفیت هوا، ایستگاه‌های سبزرنگ شرایط "پاک"، زردرنگ شرایط "قابل قبول"، نارنجی‌رنگ شرایط "ناسالم برای گروه‌های حساس"، قرمزرنگ شرایط "ناسالم" و بنفش‌رنگ شرایط "بسیار ناسالم" را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/

۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴
کد خبر: 51434

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =