اعمال نظارت بر کیوسک ها از طریق سامانه "کیوسک"

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران از اعمال نظارت بر کیوسک های مطبوعاتی از طریق سامانه "کیوسک" خبر داد و گفت: عرضه مواد دخانی همانند سیگار در کیوسک ها منوط به اخذ مجوز از ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت بهداشت خواهد بود.

سیدعلی مفاخریان، مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در تشریح روند نظارت بر کیوسک های مطبوعاتی سطح شهر تهران به راه اندازی سامانه ای به نام کیوسک اشاره کرد و گفت: محتوای این سامانه هم در بخش کار داخلی ما در شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل برای نظارت بر کیوسک ها مورد بهره برداری قرار می گیرد یعنی آخرین جابجایی ها و مستندات هر کیوسک در این سامانه با هدف اعمال نظارت دقیق بارگذاری خواهد شد.

او افزود: از سوی دیگر در این سامانه بخش نظارت مردمی پیش بینی شده است که اگر تخلفاتی از بهره بردار کیوسک ها و نوع برخورد آنها توسط شهروندان دیده شود از طریق اسکن بارکدی که به زودی بر روی کیوسک ها نصب می شود بتوانند به سامانه متصل و نظرات خود را در ارتباط با بهره بردار کیوسک اعلام کنند.

مفاخریان ادامه داد: شکایات اعلام شده اگر مربوط به حوزه شهرداری باشد توسط شرکت ساماندهی صنایع و شماغل شهر تهران رسیدگی خواهد شد و اگر لازم باشد موضوع به اتحادیه منتقل می شود تا شکایت رسیدگی و پاسخ شهروندان داده شود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه برخی از کیوسک ها تخلفاتی همچون سدمعبر، توسعه فضاها همانند ایجاد زیرزمین و یا ایجاد تغیرات در کیوسک ها را مرتکب شده اند، افزود: ممکن است این تخلفات از نظر ما پنهان مانده که در این موارد شهروندان می توانند کمک کنند و گزارشات مردمی را از طریق دسترسی این موضوع در سامانه اعلام کنند.

او ادامه داد: در این سامانه فضای تقدیر و تشکر نیز فراهم شده به شکلی که اگر خدمات مناسبی ارائه می شود این آمادگی وجود دارد که کیوسک دار مورد تشویق قرار گیرد تا فضای انجام بهتر وظایف شهروندی فراهم شود.

مفاخریان درباره فروش مواد دخانی در کیوسک ها نیز گفت: در ارتباط با عرضه مواد دخانی مثل سیگار در کیوسک ها مخالفیم اما در قرارداد جدیدی که درحال تنظیم است، پیش بینی شده که کیوسک دار اتحادیه برود و مجوزهای لازم در این بخش را از ستاد مبارزه با مواد مخدر و یا وزارت بهداشت تامین کند. قطعا متولی این موضوع ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که این موضوع را در دستور رسیدگی هم دارد؛ به این ترتیب اگر نتوانند مجوزهای لازم برای عرضه سیگار را دریافت کنند این کار با مخالفت ما همراه خواهد بود. 

به گزارش شهر به نقل از ایسنا، او تاکید کرد: ما در شرایط معمول هم با عرضه دخانیات در کیوسک ها موافق نیسیتیم ولی با توجه به شرایط اقتصادی که کیوسک ها برای معیشت خود دنبال می کنند موضوع منوط به گرفتن مجوزهای لازم از ستاد مبارزه با مواد مخدد و وزارت بهداشت شده است. تعداد کیوسک ها در سطح شهر تهران هیچ تغیری نداشته و تنها در سطح شهر تهران جابجا شده اند.

۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰
کد خبر: 5180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =