نظارت بر مقوله جابه‌جایی درخت در تهران وجود دارد

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با پرداختن به شرایط جابجایی درخت گفت: از مدیرعامل سازمان بوستان‌ها درخواست می‌کنیم که تیمی را موظف کنند که نظارت کافی در این موارد داشته باشد که البته این نظارت وجود دارد.

به گزارش خبرنگار شهر، مهدی عباسی در دویست و بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه اگر مجوز جابجایی درخت در کمیسیون ماده هفت صادر شود تا ۱۵ اسفند قابلیت اجرا دارد، اظهار کرد: اگر این اقدام پس از مدت یاد شده انجام شود، منجر به آسیب به درختان خواهد شد. وقتی تقاضایی برای جابجایی درخت مطرح می شود، چند موضوع را در نظر می گیریم که آیا می توان بدون جابجایی و یا کمترین جابجایی، پروژه را اجرایی کرد یا خیر؟

وی افزود: به محیط بن درختان و ارزش پروژه ها توجه می شود و اگر در تضاد با هم باشند، قطعاً اجازه اجرای آن را نمی دهیم. به احتمال زیاد در اجازه جابجایی ها، کمترین خطا را خواهیم داشت اما از مدیرعامل سازمان بوستان ها درخواست می کنیم که تیمی را موظف کنند که نظارت کافی را داشته باشند که البته این نظارت وجود دارد.

عباسی با بیان اینکه رفتار ما تابع نگرش ماست، یادآور شد: اگر درخت را موجودی ضایع در شهر بدانیم، رفتاری مبتنی بر آن خواهیم داشت و اگر یک سرمایه و میراث طبیعی و الزام و تکلیف شرعی و قانونی می بینیم، حفظ آن تکلیف حقوقی به شمار می رود. اگر دیدیم رفتار غلطی اتفاق می افتد، به رفتار نپردازیم بلکه باید نگرش را درست کنیم و آن فرد احتیاج به مساعدت و ارتقاء ذهنی دارد. باید نگرش ها تغییر کند تا درختان شهر نیز حفظ شوند.

انتهای پیام/

۱۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۹
کد خبر: 52378

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =