هیچ زمینی را در شهرداری خام نمی‌فروشیم

سازمان املاک در دو حوزه اساسی در شهرداری تهران، تامین منابع پروژه‌های اجرایی شهرداری و تملک اراضی مورد نظر برای طرح‌های شهری فعالیت دارد.

 به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری، ابوذر مختاری مدیر عامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران گفت: بیش از هزار درصد رشد عملکرد امسال نسبت به سنوات گذشته می باشد، امسال قریب به ۱۵ همت در تامین منابع در حوزه شهرداری تهران سازمان املاک اقدام کرد.

 مختاری افزود: البته سازمان املاک و مدیران صف در مناطق ۲۲ گانه،۱۵ همت در تامین منابع و ۷ همت در حوزه تملک اراضی مورد نظر، برای طرح های شهری انجام شد که هر دو مورد در طول تاریخ شهرداری بی سابقه است و امیدواریم مجموعه این اقدامات باعث رضایتمندی شهروندان تهرانی از عملکرد شهرداری تهران شود.

وی با اشاره به مولد سازی املاک اظهار داشت: مولد سازی در سابقه شهرداری ریشه های ضعیفی داشت اما در دوره مدیریت جدید شهرداری و حوزه معاونت مالی بنا گذاشته شد و همچنین بخشنامه هایی هم دولت مصوب کرد به دستگاه های  دولتی که حتما مولد سازی کنند، ملک بداهه به یک قیمتی است،ملک قابلیت ایجاد ارزش افزوده دارد، ما هیچ زمینی را در شهرداری خام نمی فروشیم، حتما روی آن بار گذاری و بررسی می کنیم و در برخی از موارد وارد پروژه های مشارکتی می شویم.

مختاری ادامه داد: همچنین آرشیو الکترونیکی و ثبت بیش از ۳۵ هزار پارسل و در نهایت با تارگت ۷۰ هزار پارسل در دستور کار می باشد، که تمامی اسناد سازمان املاک در آرشیو الکترونیکی  نگهداری بشود، بر اساس همکاری که با مرکز تحول داشتیم، یک سازمان جامع املاک را در شهرداری تهران داریم و یک کار بی نظیری انجام شد و کل فرآیندها سیستمی می شود که سعی و خطا در آن کمتر خواهد بود و مردم به فرآیندها  دسترسی راحت تری خواهند داشت.

 وی با تاکید بر اینکه ما متولی بخشی از دارایی های مردم هستیم تصریح کرد: بخشی از املاکی که در اختیار شهرداری تهران است یا اراضی که برای شهرداری تهران از توافقات و قراردادها تولید می شود این املاک ، املاکی است بار کاربری تجاری و مسکونی، من متولی املاک تجاری و مسکونی نیستم، این املاک باید توسط شهرداری تهران مولد بشود و به بخش خصوصی منتقل شود و درآمد حاصله در امورات شهری صرف شود.

مدیر عامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران ادامه داد: این به معنای فروش دارائی های شهر نیست، این املاک برای ایجاد تولید ثروت برای شهرداری در راستای اجرای پروژه های زیر ساختی است، در دوره دکتر زاکانی وآقای فروزنده مقرر شد؛ از فروش دارایی ها، هزینه های جاری پرداخت نگردد، هر چیزی که از دارایی های شهر را مولد می کنیم و تبدیل به  نقدینگی یا  در آمد می شود، فقط در حوزه زیر ساخت خاصه حمل و نقل و بعضا فضای سبز و تامین سرانه ها انجام می شود.

وی افزود: دکتر زاکانی از بدو ورود به شهرداری تهران، دغدغه حوزه مسکن پرسنل را داشتند  و این دوسالی هم که زمان برد تا به یک شاکله ای به لحاظ اقداماتی که انجام شده بود برسیم، مواردی که دغدغه مندی دستگاه های نظارتی هم بود،یکی دوسال زمان برد تا ما بتوانیم به ریل اجرا برگردیم، حتما سال ۱۴۰۳ سال تحول در حوزه مسکن پرسنل خواهد بود و دکتر زاکانی تصیماتی خوبی گرفتند و املاکی کاندید شدند  و با توجه به اینکه این موضوع دغدغه پرسنل است،این خبر از لسان شهرداری  گفته شود که شیرینی آن به دل و جان بچه های شهرداری بنشیند.

مختاری در پایان گفت: ما چند کلان پروژه داریم  مانند پروژه شهید بروجردی، شوشتری و شاخه غربی و شرقی یادگار  و ابر پروژه هایی مانند تملک باقی مانده یا فاز بعدی این پروژه ها می باشد، همچنین در حوزه سرمایه و تامین منابع عددی بیش از  ۲۵ همت  سازمان املاک برنامه ریزی دارد که ان شاء ا...  بتواند عملکرد غیر نقد ما در حوزه شهرداری تهران باشد.

 وی افزود: حالمان خوب است چون می بینیم یک اتفاقاتی در شهر می افتد که ترافیک باز می شود، و با توجه به اینکه هر سه پروژه ما تقریبا در جنوب شهر می باشد،  دلخوش این هستیم که ثمره آن به  ویژه در جنوب شهر تهران برای مردم ،تا پایان دوره قابل لمس خواهد بود.

انتهای پیام/

۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۳
کد خبر: 52679

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =