۲۶۴ کلونی آسیب اجتماعی در پایتخت جمع‌آوری شده است/ پذیرش حدود ۷هزار معتاد متجاهر منع پذیرشی

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با پرداختن به اقدامات صورت گرفته در طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی گفت: ۸۲ کلونی که محل تجمع ۵۰ تا ۳۰۰ نفره بود، دیگر امروز وجود ندارد. ۱۸۲ کلونی با جمعیت تا ۵۰ نفر داشتیم که جمع‌آوری شدند.

به گزارش خبرنگار شهر، سید احمد احمدی صدر در دویست و بیست و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه در حوزه آسیب های اجتماعی مدیریت شهری متوقف نشد، اظهار کرد: با حکمی که از سوی رئیس جمهور به شهردار تهران اعطا شد، اقدامات در پیش گرفته شد. ضمن همکاری صمیمانه با تمام دستگاه ها، موانعی در مسیر حل آسیب های اجتماعی وجود داشت و بهانه های متعددی از سوی دستگاه ها وجود داشت که حل آسیب ها اتفاق نیفتد.
 
وی با بیان اینکه ما هشت هزار ظرفیت برای معتادان متجاهر داشتیم، خاطرنشان کرد: ۲۱ هزار و ۲۰۰ نفر در مراکز ماده ۱۶ حضور دارند و چهار هزارتا ظرفیت خالی داریم. ۱۲ هزار و ۲۰۰ ظرفیت ایجاد شد که اگر ایجاد نمی شد این افراد در کف خیابان ها بودند.
 
احمدی صدر با اشاره به ایجاد ۱۶ هزار ظرفیت با احتساب چهار هزار ظرفیت خالی، تصریح کرد: یکی از بهانه ها افراد دارای منع پذیرش شامل افراد دارای صغر و کبر سن، اعصاب و روان، بیماران عفونی و دارای زخم باز و ترنس ها و دیگر افراد بود که ما پذیرش تمام این افراد را انجام دادیم.
 
وی با بیان اینکه جمعیت این افراد به ۵ تا ۷ هزار نفر می رسد، گفت: اگر ۴۵۲ خانه پلاک قرمز در محدوده بازار، هرندی و دروازه غار جمع آوری نمی شد، ۱۲ هزار نفر را دستگیر می کردیم که بعد از آزادی مجددا به این ۴۵۲ خانه بازمی گشتند. بیش از ۳۸۰ خانه برای این افراد ناامن و بلوک کشی شده است. ۸۲ کلونی که محل تجمع ۵۰ تا ۳۰۰ نفره بود، دیگر امروز وجود ندارد. ۱۸۲ کلونی با جمعیت تا ۵۰ نفر داشتیم که جمع آوری شدند.
احمدی صدر با اعلام اینکه در خلازیر، میدان محمدیه، راه آهن و محدوده هایی از این قبیل مردم نمی توانستند تردد کنند، گفت: با اقدامات صورت گرفته معتادان از این محدوده ها جمع آوری شده اند.
وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی در ساماندهی کودکان کار و خیابان وارد شد، گفت: این موضوع مطرح شد که جمع آوری وظیفه پلیس است و پلیس گفت خودرو ندارد و شهرداری خودرو در اختیار قرار دهد به طوری که ما ۲۵ دستگاه خودرو در اختیار قرار دادیم.
مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه یک ساختمان سه طبقه برای غربالگری کودکان کار اختصاص دادیم، یادآور شد: ما ظرفیتی ایجاد کردیم که خانواده های اتباع در آن فضا بخوابند و رد مرز شوند. حتی اتوبوس نیز برای انتقال این افراد اختصاص دادیم. ما خودرو، امکانات، تجهیزات، پول و... را اختصاص دادیم و اگر کاری انجام ندادیم، بگویید.
وی ادامه داد: اگر معتادان را جمع آوری کنیم و خرده فروشان جمع آوری نشوند، فایده ای ندارد. ساماندهی معتادان و خرده فروشان یک زنجیره به هم پیوسته است که باید با هم دنبال شود.
انتهای پیام/
۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۶
کد خبر: 52697

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =