نحوه محاسبه و اخذ خدمات مدیریت پسماند (عادی)، ساختمانی و عمرانی تصویب شد

همزمان با دویست و بیست و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، اصلاحیه مصوبه نحوه محاسبه و اخذ خدمات مدیریت پسماند (عادی) بهای خدمات مدیریت پسماندهای ساختمانی و عمرانی در سال ۱۴۰۳ تصویب شد.

به گزارش خبرنگار شهر، مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در دویست و بیست و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهرداری تهران عدد ۴۵ درصد را برای پسماند عادی پیشنهاد داده بود که پس از بررسی ها به ۳۹ درصد رسید، اظهار کرد: پیشنهاد در حوزه پسماند ساختمانی و عمرانی نیز ۴۵ درصد بود که به عدد ۳۹ درصد رسید. در بخش صنعتی و پزشکی نیز با توجه به شرایط موجود و هزینه های بالای پسماند پزشکی در سایر شهرها، پیشنهاد افزایش ۷۰ درصدی مطرح شد که مورد پذیرش کمیسیون نیز قرار گرفت.

حبیب کاشانی، خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نرخ تورم ۳۸ درصد اعلام شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به این موضوع، افزایش ۷۰ درصدی نرخ بهای جمع آوری پسماند پزشکی مورد موافقت قرار نخواهد گرفت.

سیدجعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا نیز با تأکید بر اینکه نرخ حداکثر بهای خدمات را ۳۵ درصد یا کمتر اعلام کردیم، یادآور شد: استدلال ما این بود که فشار بر زندگی مردم افزایش پیدا نکند. به نظر می رسد این ارقام می تواند پیامدهای منفی داشته باشد.

وی افزود: به اندازه کافی شاهد افزایش نرخ هستیم و شهرداری از بخش های مختلف به اندازه کافی درآمد دارد؛ لذا پیشنهاد می کنیم میزان افزایش به کمتر از ۳۵ درصد برسد.

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بیمارستان هایی که ظرفیت انتقال پسماند بیمارستانی ندارند، شهرداری خودروهای ویژه را اختصاص می دهد، اظهار کرد: ما می توانیم افزایش ۳۸ درصدی را متناسب با افزایش نرخ تورم قرار دهیم اما برای پسماند بیمارستانی که پسماند خاص است، باید بیمارستان ها قرارداد خاصی ببندند.

گفتنی است بر اساس پیشنهاد چمران و حداکثر آراء موافق اعضای شورا، اصلاحیه مصوبه نحوه محاسبه و اخذ خدمات مدیریت پسماند (عادی) بهای خدمات مدیریت پسماندهای ساختمانی و عمرانی در سال ۱۴۰۳ بر اساس نرخ تورم به میزان ۳۸ درصد افزایش تصویب شد.

در ادامه این جلسه اصلاحیه مصوبه بهای خدمات کارشناسی و فنی اماکن تجاری (واگذار شده به صورت سرقفلی) در میدان مرکزی میوه و تره بار نیز مورد بررسی قرار گرفت و به پیشنهاد چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران مقرر شد که بهای خدمات پسماند از سایر خدمات جدا شود و این اقدام پس از بررسی ها به تصویب برسد.

مهدی بختیاری زاده، سرپرست سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران در جریان بررسی این لایحه با بیان اینکه این بهای خدمات به هزار و ۳۶۰ حجره اختصاص دارد، اظهار کرد: این خدمات تنها جمع آوری پسماند نیست و در بخش روشنایی، فنی و رفع سد معبر و تأسیسات است. سال قبل ۶۲ میلیارد تومان برای این خدمات در میدان مرکزی در نظر گرفته شد اما درآمدها کمتر از ۲۰ میلیارد تومان بود و اگر میزان افزایش پیش بینی شده تصویب نشود، ارائه خدمات با مشکل مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد: این حجره ها بنگاه های اقتصادی هستند و گردش مالی بالایی دارند و از سویی حجم خدمات بالایی دریافت می کنند و تقاضا می شود میزان افزایش پیشنهادی مورد تصویب قرار بگیرد.

انتهای پیام/

۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۵
کد خبر: 52710

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =