اعمال قانون یک میلیون و ۹۵۰هزار فقره متخلف شبانه در سال ۱۴۰۲

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: بازه زمانی انجام تخلفات شبانه از ساعت ۲۱ الی ۶ صبح است.

به گزارش خبرنگار شهر؛ سرهنگ فیروز کشیر، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ  درخصوص اعمال قانون های شبانه در شهر تهران در سال ۱۴۰۲ و طرح های نوروزی اظهار کرد: منظور از تخلفات شبانه تخلفاتی هستند که از ساعت ۲۱ الی ۶ صبح توسط برخی از رانندگان حادثه ساز انجام می شوند. متاسفانه تعدادی از رانندگان هستند که قانون‌گریز هستند و در چهارچوب قانون بودن را دوست ندارند و نمی خواهند درست رانندگی کنند که پلیس هم بدون هیچ اغماضی با این رانندگان برخورد قانونی خود را انجام می دهد چرا که خط قرمز پلیس برخورد با افرادی است که با رفتارهای غلط ترافیکی نظم و امنیت تردد دیگر شهروندان را برهم می زنند و آرامش آنان را مختل می کنند.


وی افزود: طرح نوروزی از تاریخ ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۲ تا ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۳ انجام شد. پلیس راهور تهران بزرگ در سال ۱۴۰۲ حدود ۱۸۹ هزار فقره فقط در بحث تخلفات شبانه کامیون ها اعمال قانون داشت که در همین خصوص در طرح نوروزی ۱۴۰۳ این اعمال قانون ۵۵۰۰ مورد بوده است.


معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: در سال ۱۴۰۲ حدود ۳۰۳ هزار مورد اعمال قانون درخصوص تخلفات حادثه ساز شبانه صورت گرفته است که این آمار در طرح نوروزی و در همین خصوص ۳۵ هزار مورد بوده است.


سرهنگ کشیر افزود: همچین در سال ۱۴۰۲ کمتر از یک درصد از تخلفات مصرف نوشیدنی های غیر مجاز بوده است که این آمار در طرح نوروزی هم به همین میزان یعنی کمتر از ۱درصد از کل آمار بوده است.


وی گفت: کل اعمال قانون هایی که در بحث تخلفات شبانه در سال ۱۴۰۲ صورت گرفت به حدود ۱۹۵۰۰۰۰ (یک میلیون و نهصد و پنجاه هزار فقره ) می رسد که در طرح نوروزی ۱۵۲ هزار مورد اعمال قانون برای آن دسته از رانندگانی که نظم ترافیکی جامعه را بر هم زده بودند صورت گرفته است.


سرهنگ کشیر بیان داشت: این برخورد ها و اعمال قانون ها به درخواست شهروندان صورت می گیرد و درخواست و خواسته و مطالبه شهروندان از پلیس است که با تلفن های ۱۱۰ و ۱۲۰ تماس می گیرند و خواسته های خود را بیان می کنند . سایت rahvar۱۲۰.ir و شماره تلفن ۱۲۰ در اختیار شهروندان می باشد که می توانند گزارشات خود را با همکاران بنده در میان بگذارند.

انتهای پیام/

۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۳
کد خبر: 52749

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =