دو مجموعه برای نگهداری از سگ‌های بلاصاحب فراهم شده است

معاون خدمات شهری شهرداری تهران باحضور در صحن شورا درباره اقدامات برای استقبال از بهار، فضای سبز و زیباسازی شهر گزارش ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار شهر، حسین نظری در دویست و بیست و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه یکی از خادم‌ترین نهادهای خدمت‌رسان شهرداری است، اظهار کرد: این موضوع مطرح شد که باید شهر را جارو کرد و بنده با افتخار اعلام می‌کنم که پاکبان شهرداری تهران هستم.

وی با بیان اینکه امیدواریم با همراهی اعضای شورا امور را پیش ببریم و ما هر تذکری که از سوی اعضا مطرح می شود به دیده منت می‌گذاریم، خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که رضایت شهروندان و اعضای شورا را جلب کنیم. ما با این اعتقاد و روش، عملکرد خود را تنظیم کرده ایم و این عملکرد برنامه‌محور و بر اساس برنامه چهارم توسعه مصوب شورا و برنامه بوجه شهرداری است.

نظری با تأکید بر توجه به مناطق جنوبی در عملکرد امسال، یادآور شد: تمام تلاش ما این بود که تذکرات و پیشنهادات را در دستور کار قرار دهیم. قرار بر این بود ما ۳۱ استان را با نصب المان‌ها در ۳۱ میدان تهران معرفی کنیم که امسال این موضوع دنبال خواهد شد.

حسین نظری معاون خدمات شهری شهرداری تهران هم‌چنین در ادامه در واکنش به اظهارات اعضای شورا با بیان اینکه واقعیت ها، تقدیرها و تذکرات دلسوزانه ارائه شد که قابل تقدیر و تشکر است، اظهار کرد: ما حتما ابلاغ خواهیم کرد که ابتدا و انتهای پرچم ها در سطح شهر به پرچم ایران منقش شود.

وی ادامه داد: تأکید ما بر این بود که در سطح شهر توازن برقرار شود و ممکن است برخی مناطق برخی برنامه ها را اجرا نکرده باشند اما ابلاغ ما مبتنی بر توازن در اجرای برنامه ها بود.

نظری با تأکید بر اینکه دوستان بر برگزاری مراسم افطاری ساده اهتمام داشتند و سعی کردند چند روز تبلیغات گسترده ای صورت بگیرد، گفت: شاید این تبلیغات گسترده بود و همیت چند معاونت بر این موضوع قرار گرفت. اگر قرار است معاونت فرهنگی و اجتماعی مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر را انجام دهد معاونت خدمات شهری باید وارد شود.

وی با بیان اینکه ما روز ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه لحظه ای آرامش نداشتیم چراکه نگرانی هایی از بابت نگهداشت شهر وجود داشت، تأکید کرد: خوشبختانه شهروندان محترم تهرانی مثل همیشه ضمن گرامیداشت روز طبیعت، حرمت روز شهادت حضرت علی (ع) را نیز کاملاً حفظ کردند. 

معاون خدمات شهری شهرداری تهران همچنین تصریح کرد: ما چمن کاری جدید به دلیل حفظ منابع آبی نداریم اما تلاش ما این است که چمن کاری فعلی حفظ شود. آبیاری هوشمند زیرسطحی برای چمن هاست و اگر بتوانیم در فضاهایی که چمن کاری صورت گرفته، از این مدل آبیاری استفاده کنیم، منابع آبی نیز حفظ خواهد شد.

نظری با بیان اینکه رنگ معابر به عنوان مصوبه خدمات شهری ابلاغ شده بود، گفت: غالب طرح رنگ فیروزه ای بود و تلاش بر این بود که اصالت رنگ حفظ شود. ما سعی کردیم جداول نو رنگ نشوند و در مواردی که رنگ ها پاک شده بود اصلاح صورت گرفت. اگر اقدامات نادرستی شکل گرفته بود باید در نظارت ها اصلاح شود.

وی افزود: برنامه های استقبال از بهار و رنگ کاری جداول زود هنگام ابلاغ شد اما در نقاشی و رنگ کاری، بحث بارش برف و باران مطرح می شود و به همین دلیل در آستانه نوروز صورت گرفت. امسال فشردگی برنامه های شهرداری بسیار زیاد بود و مجال آن کافی نبود البته ممکن است کاهلی نیز وجود داشته باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه ما در رویکرد خود به ورودی های شهر توجه داشتیم و شاید توفیق کاملی در آن حاصل نشد، اظهار کرد: نقشه جامع برای ایام مختلف سال در جلسه ای که در بوستان علی محمد مختاری برگزار شد، مورد تأکید قرار گرفت.

وی در ادامه یادآور شد: دو مجموعه برای نگهداری سگ های بلاصاحب وجود دارد و بر اساس مکانیزم وزارت کشور عمل می شود و اگر قرار بر این باشد که مکانیزم جدیدی تعریف شود، از بررسی آن استقبال می کنیم. در بزرگراه شهید محلاتی چندین بار گله سگ ها را گرفته ایم و بدون اینکه این سگ ها رها شده باشند پس از چند روز شاهد تردد گله ای دیگر هستیم و این برای ما جای سؤال است.

نظری همچنین تصریح کرد: جمع آوری سگ ها به صورت مرتب انجام می شود و چند بار به سازمان پسماند و اداره کل خدمات شهری در این خصوص اعلام کرده ایم و خودمان نیز از آن رنج می بریم. ما این آمادگی را داریم که در بازدید از این دو مرکز عملکرد را تشریح کنیم.

انتهای پیام/ 

۲۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۴
کد خبر: 52838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =