تسویه ۲۰ همتی با بانک‌ها از طریق واریز و برداشت/ کارنامه موفق مدیریت شهری در اداره پایتخت

فروزنده گفت: با مولدسازی توانستیم بخشی از بدهی‌های بانکی را تسویه نموده و منابع جدیدی در جهت حمل و نقل عمومی و پروژه‌های عمرانی به کار گیریم.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری، لطف ا... فروزنده معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: در سال ۱۴۰۲ شهرداری تهران موفق شد علاوه بر تحقق بودجه در پایان دی ماه، متمم حدودا ۳۰ هزار میلیاردی را نیز محقق نماید و این امر نشان دهنده عزم جدی و حمایت اعضای شورای شهر و تلاش یکایک مدیران و کارکنان شهرداری است که در طول تاریخ شهرداری بی نظیر بود.

وی افزود: بی تردید تامین منابع ۱۰۴ همتی نیاز به ابتکار و خلاقیت داشت که بخشی از آن به صورت نقد است که تلاش مناطق در این خصوص چشمگیر بود.

فروزنده با اشاره به مولدسازی و تسویه بخشی از بدهی بانکی اظهار داشت: خوشبختانه با مولدسازی توانستیم بخشی از بدهی های بانکی را تسویه نموده و منابع جدیدی در جهت حمل و نقل عمومی و پروژه های عمرانی به کار گیریم.

معاون شهردار تهران ادامه داد: از سال ۹۶ مساله روش واریز و برداشت در شهرداری سابقه داشته است، سال گذشته طی توافقی که با بانک ها  صورت گرفت، توانستیم اقدام  ارزشمندی نزدیک ۲۰ همت واریز و برداشت انجام دهیم، همچنین بر اساس ماده ۱۳ و با استفاده از ظرفیت های قانونی و با همکاری بانک ها، بدهی هایی را که از سال ۸۵، ۸۸، ۹۱ و ۹۲ باقی مانده بود و نرخ مرکب به آن تعلق می گرفت و مردم شهر  متضرر می شدند؛ بخشی را تسویه و حدود ۵۰ درصد مبالغ تسویه را تسهیلات گرفتیم.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همت ما بر این بود که با شناسایی اولویت ها در بودجه به ویژه در بخش حمل و نقل، اتوبوس، اورهال کردن واگن ها، توسعه خطوط و ایستگاه های مترو، رویدادهای فرهنگی و خدمات شهری، توانستیم یک کارنامه خوبی در بخش عمران داشته باشیم.

وی  افزود: در بخش هزینه ای ۲۶ هر ماه حقوق را پرداخت کردیم بدون اینکه کوچکترین دغدغه ای برای کارکنان ایجاد شود همچنین هزینه های جاری را نیز کاملا پرداخت کردیم و هیچ دغدغه ای جهت پرداخت نداشتیم، در زمینه سرمایه ای نیز نزدیک ۶۴ هزار میلیارد تومان در پروژه های سرمایه ای پول تزریق کردیم، در بحث مالی نیز حدود ۲۰ عملیات انجام  و گام مثبتی در این جهت برداشته شد.

 معاون شهردار تهران ادامه داد: بطور تقریبی ۸۵ درصد منابع جهت کارهای سرمایه ای به صورت پروژه ای به تمامی معاونت ها داده شد و به جهت اهمیت معاونت حمل و نقل که شورا بیشتر روی آن نظر داشت با اولویت همراه بوده است، این اقدام به درستی نشان دهنده کارآمدی است، کارآمدی یک مجموعه به این معنا است که ضمن تامین منابع لازم بتواند ماموریت هایی را که شورا مشخص کرده را دنبال کند.

فروزنده گفت: برخی مخالفین که این اقدامات مثبت را برنمی تابند، نمی توانند عدد و رقم را هضم کنند و به همین دلیل بی جهت می گویند کارآمدی نیست، در حالی که کارآمدی به افزایش سطح خدمات، اورهال کردن واگن ها، خرید اتوبوس، برقی سازی، ساماندهی میادین میوه و تره بار، ساماندهی پسماند، رویدادهای بزرگ و فرهنگی مانند (اربعین، جاماندگان، غدیر، امام رضایی ها و ایام ماه مبارک رمضان ) است که مورد تشویق مردم قرار بگیری، این یعنی کارآمدی، کارآمدی به این است که شما بتوانید منابع لازم را به دست آورید و خدمتی انجام دهید.

انتهای پیام/

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۱
کد خبر: 54109

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =