ساخت  ۴۹ کیلومتر مترو در ۳۲ ماه اخیر/ تا نیمه خرداد ساخت خط ۱۱ مترو کلید می‌خورد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در ۳۲ ماه مدیریت شهری ۴۹ کیلومتر به مسیر متروی تهران اضافه و ۱۸ ایستگاه مترو تحویل مردم تهران شده است.

به گزارش خبرنگار شهر، آیین آغاز عملیات اجرایی احداث خط ۹ مترو تهران -چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳- با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، محسن هرمزی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مسعود درستی مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه و جمعی از مدیران شهری در منطقه ۲۲ تهران برگزار شد.

محسن هرمزی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ابتدای این برنامه با بیان اینکه پروژه‌ امروز طبق وعده‌های گذشته زیر بار بردن خطوط جدید است، گفت: امسال با کمک متروی تهران خط ۹ را آغاز خواهیم کرد و در دو هفته آینده شاهد آغاز ساخت خط ۱۱ خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه برنامه توسعه مترو تهران ۵۰۰ کیلومتر مسیر و ۳۳۰ ایستگاه است، گفت: روش تامین مالی متفاوت بود اما امروز با گذشته فرق می کند. پیرامون روش تامین مالی در خطوط ۸، ۱۰ و ۹ مسیر تازه ای را پیش خواهیم برد و به صورت مشخص با پیمانکار چینی روش تامین منابع مالی به این صورت است که آورده مالی تا درصدی توسط خود پیمانکار انجام خواهد شد و بعد از تجهیز کارگاه و پیشرفت ۵ درصدی پروژه این مرحله ادامه خواهد داشت.

هرمزی ادامه داد: ظرفیت بخش خصوصی تؤامان با قرارگاه خاتم پای کار ما آمده است. در ۳۲ ماه مدیریت شهری ۴۹ کیلومتر به مسیر متروی تهران اضافه و ۱۸ ایستگاه مترو تحویل مردم تهران شده است.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه در موضوع تامین واگن نیز به جز قرارداد ۷۹۱ واگن قرارداد ۱۱۳ دستگاه قطار ملی را در پیش گرفتیم و ۲ رام قطار را در سال جاری تحویل خواهیم داد، تصریح کرد: امسال را بهار حمل و نقل نام گذاری کردیم و شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه خواهیم بود.

وی در پایان گفت: در یک مبدا تاریخی هستیم و با کمک دولت و شهرداری تهران پروژه برقی سازی حمل و نقل تهران را با قوت پیش خواهیم برد و آیندگان در این باره قضاوت خواهد کرد.

محسن هرمزی نیز در جمع خبرنگاران گفت: با قراردادی که امروز شاهد آن بودیم ساخت خط ۹ متروی تهران به صورتی خواهد بود که با همکاری طرف چینی پیش می رود. نهضت داخلی سازی متروی تهران چند سال پیش آغاز شد و حجم زیادی از تجهیزات متروی تهران با تکیه به توان داخلی تامین می شود.

وی ادامه داد: شرکت سابیر بین الملل به عنوان مجری خط ۹ تمامی کار عملیات و طراحی خط را انجام خواهد داد.  منتهی در بخشی از تجهیزات کمک هایی لازم است که با کمک شریک جینی انجام خواهیم داد. 

انتهای پیام/

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۸
کد خبر: 54561

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =