تمامی اقدامات در مرزهای هشتگانه و کشور عراق باید با هماهنگی کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین باشد

نخستین نشست هم‌اندیشی کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی کشور با شهرداری‌های کلانشهرها برگزار و وظایف و ماموریت‌های محوله کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی کشور در مرزهای ایران و کشور عراق تبیین و به مسئولین کلان‌شهرها ابلاغ شد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، نشست هم اندیشی کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی کشور با شهرداری های کلانشهرها با حضور حسین نظری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران و رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی کشور، متولیان دبیرکل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، دبیر ستاد مرکزی اربعین وزارت کشور، نماینده سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، جعفری مدیرکل امور خدمات شهری، نجفی مدیرکل برنامه ریزی و سرمایه انسانی معاونت خدمات شهری، شهرداران مناطق ۳ و ۱۱،۱۰ و ۱۲، بختیاری مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار، معاونین خدمات شهری مناطق ۲۲ گانه، دبیران و معاونین خدمات شهری شهرداری های کلانشهرهای مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز، اراک، اردبیل، رشت، قزوین، زاهدان، کرج، بندرعباس، همدان، یزد و...)، نصیری رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی، عباس نژاد رئیس دفتر مرکزی حراست معاونت خدمات شهری، صفی خانی معاون سازمان بازرسی در حوزه خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، نماینده سازمان بهشت زهرا و دیگر مسوولین برگزار و طی آن وظایف و ماموریت های محوله کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی کشور تشریح و تبیین شد.

در ابتدای این جلسه حسین نظری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران و رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی کشور، گفت: خداوند بزرگ را شاکریم که توفیق خدمت به زائرین آقا اباعبدالله الحسین(ع) را به ما عطا کرده است. از این رو باید این فرصت را غنیمت بشماریم و به خدمت رسانی به زائرین پیاده روی اربعین حسینی بپردازیم.

وی با تقدیر از مجموعه اقدامات صورت گرفته توسط کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی در راستای خدمات رسانی به زائرین در سال گذشته، گفت: خداوند بزرگ را شاکریم که توانستیم قدمی در راه خدمت به زائرین اباعبدالله الحسین(ع) برداریم. در اینجا لازم می دانم از کلیه دست اندرکاران برپایی پیاده روی اربعین حسینی در سال گذشته کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم و انشالله امسال خدمات مطلوب تری را نسبت به سال گذشته به زائرین اربعین حسینی ارائه خواهیم داد.

نظری با اشاره به اینکه شعار اربعین امسال "طریق الاقصی" نامگذاری شده است به ذکر نکات مهم در موضوعات اجرایی پرداخت و گفت: ما به میزبانی کشور عراق و جهت همراهی آنان و براساس وظایف تعیین شده و محوله به ارائه خدمات به زوار عزیز خواهیم پرداخت.

وی بر هم افزایی، انسجام و وحدت رویه در کلیه امور تاکید کرد و در ادامه به تشریح و تبیین وظایف کمیته خدمات شهری در مرزهای هشتگانه و کشور عراق پرداخت و گفت: تمامی اقدامات در مرزهای هشتگانه و کشور عراق باید با هماهنگی کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی کشور صورت گیرد.

رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی کشور با بیان این که ما در اربعین حسینی خادم زائرین اباعبدالله الحسین(ع) هستیم، اظهار کرد: تمامی وظایف و مسوولیت های شهرداری های کلانشهرها به شکل دستورالعملی تهیه و به تمامی کلانشهرها ابلاغ و آنان باید براساس آن وظایف و ماموریت ها، اقدامات خود را به انجام رسانند.

متولیان دبیرکل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران نیز ضمن تقدیر از زحمات کمیته خدمات شهری در ارائه خدمات به زائرین پیاده روی اربعین حسینی بر آسیب شناسی اقدامات و فعالیت ها در سال گذشته تاکید کرد و در ادامه به بیان موارد و موضوعات کلی و مهم جهت برپایی هر چه باشکوه تر پیاده روی اربعین حسینی پرداخت.

جعفری مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران نیز در این جلسه به ارائه گزارشی جامع از مجموعه اقدامات و فعالیت های محوله به مناطق مختلف شهرداری تهران و کلانشهرها در مرزهای هشتگانه و کشور عراق پرداخت و گفت: کلیه وظایف تعیین شده جهت اجرا به تمامی مناطق مختلف شهرداری تهران و شهرداری های کلانشهرها ابلاغ خواهد شد.

همچنین در این جلسه سازمان های اتوبوسرانی و بهشت زهرا به ارائه توضیحاتی در خصوص برنامه ها و اقدامات پیش روی خود پرداختند و در ادامه دبیران شهرداری های کلانشهرها ضمن ارائه درخواست ها و انتظارات خود به بحث و تبادل نظر در خصوص وظایف محوله پرداختند.

همچنین در این جلسه مهندس نظری رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی کشور بر موضوعاتی چون چگونگی اعزام نیروها، امکانات و تجهیزات لازم، استفاده از ظرفیت خیرین و مشارکت های مردمی در برپایی پیاده روی اربعین حسینی، انجام هماهنگی های لازم با کمیته خدمات شهری و حفظ انسجام و وحدت رویه در کلیه امور، مستندسازی کامل و جامع جهت انعکاس خدمات و فعالیت ها در کشور عراق و مرزهای مرتبط با ماموریت های محوله و ارائه آن به ستاد مرکزی کمیته خدمات شهری کشور، آمادگی های لازم جهت اعزام نیروها و استقرار تجهیزات و... تاکید کرد.

گفتنی است؛ در جریان این جلسه احکامی شامل شرح وظایف و ماموریت های هر کلانشهر به تفکیک به آنان ابلاغ شد و مصوباتی به تصویب رسید.

انتهای پیام/

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۱
کد خبر: 54658

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =