لایروبی و پاکسازی مسیل‌ها و انهار منطقه ۱۴

عملیات لایروبی و پاکسازی توسط اداره مسیل‌ها و قنوات منطقه ۱۴، به منظور جمع‌آوری و انتقال زباله‌ها به خارج از شهر، جلوگیری از انسداد مسیر آبراهی انهار، عدم انباشت زباله حجیم و آب‌ماندگی، جلوگیری از انتشار گاز و بوی متعفن در فضای شهر و آلودگی‌های محیط زیستی ناشی از آن اجرا شد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴، عملیات لایروبی و رسوب برداری دو مسیل (مسیل ابوذر و سرخه حصار) به منظور حفظ محیط زیست و نگهداشت شهر طی روز های اخیر انجام شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۴ با اشاره به لایروبی و نظافت مسیل ابوذر به عنوان طولانی و عریض ترین مسیل عبوری منطقه و شرق تهران نیز گفت:لایروبی و رسوب برداری مسیل ابوذر و کانال های منطقه به حجم ۱۵۲ متر مکعب طی ماه و روز های اخیرانجام شد.

به گفته علیرضا رباطی با اجرای این عملیات که استمرار خواهد داشت، اکیپ های ویژه به صورت روزانه تمامی شبکه‌های اصلی و فرعی جمع آوری آب های سطحی، کانال ها و مسیلها منطقه را پاکسازی و لایروبی می کنند.

وی با بیان اینکه عملیات پاکیزگی به جهت جریان بی مانع آب در انهار، اقداماتی چون نظافت، لایروبی و پاکسازی انهار روباز و روبسته، پاکسازی حوضچه ها و کانال ها با تخلیه زباله های انباشت شده به صورت گسترده در حال انجام است، افزود: برای این منظور طی ماه اخیر نسبت به لایروبی در کانال های(بزرگراه امام علی (ع)، کانال سلیمانیه، اصفهانک همچنینانهار روبسته و حفر چاه جذبی یک حلقه (خیابان عجب گل، خیابان هاشمی) به منظور پیشگیری از بحران در مواقع بارندگی اقدام شد.

رباطی خاطر نشان کرد: اجرای عملیات لایروبی و پاکسازی توسط اداره مسیل ها و قنوات منطقه، با هدف جمع‌آوری و انتقال زباله ها به خارج از شهر، جلوگیری از انسداد مسیر آبراهه انهار، عدم انباشت زباله حجیم و آب ماندگی، جلوگیری از انتشار گاز و بوی متعفن در فضای شهر و آلودگی های محیط زیستی ناشی از آن، برای شهروندان در محیط شهری استمرار خواهد داشت.

انتهای پیام/

۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۹
کد خبر: 55027

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =