نظارت بر حسن اجرای مصوبات از وظایف شهرداری است

رئیس کمیته حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ماده ۱۴، ۱۵ و ۱۶ قانون تعارض منافع گفت: براساس بند سوم، نظارت بر حسن اجرای مصوبات از وظایف شهرداری است.

به گزارش خبرنگار شهر، مهدی اقراریان در دویست و سی و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه متأسفانه شهرداری تهران به تذکرات بنده بی توجه است و پاسخ مناسب نمی دهد، اظهار کرد: ما در تذکر شماره ۷۷ خواستیم گزارش جذب نیرو را ارائه دهد که این گزارش به ما و کمیته منابع انسانی ارائه نشده و این در حالیست که تذکر ما پیرو ماده ۸۳ داده شده است.

وی افزود: تذکر در مورد ودیعه مسکن به مدیران نه تنها پاسخ داده نشده بلکه هیچ صحبتی نیز در مورد آن صورت نگرفته و از رئیس شورا می خواهیم در این خصوص پیگیری های لازم را داشته باشد.

اقراریان همچنین تصریح کرد: تابلوهای شهری آنچنان که شایسته است در گرامیداشت شهدای خدمت به کادر پرواز نپرداخته است.

وی با اشاره به ماده ۱۴، ۱۵ و ۱۶ قانون تعارض منافع، خاطرنشان کرد: بر اساس بند سوم، نظارت بر حسن اجرای مصوبات از وظایف شهرداری است. بر اساس بند ۱۴ شهرداری باید گزارش علت، ضرورت سفر، مقصد سفر، هزینه های سفر و طول مدت سفر در تمامی سفرهای خارجی مدیران و کارکنان را حداکثر سه هفته پس از سفر منتشر کند و در اختیار عموم قرار دهد.

اقراریان تأکید کرد: کسانی که به سفرهای خارجی می روند باید این گزارش را ارائه دهند که سفر آنها چه دستاوردی داشته است. در غیر این صورت باید رسیدگی به تخلفات صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه هادی حق بین، صادق خیرخواه، مهدی صداقتی و عباس شعبانی از مدیران شهرداری به ترکیه سفر کرده اند، گفت: این مدیران گزارشی از سفر خود ارائه نکرده اند که بنده به عنوان تذکر آن را مطرح می کنم.

رئیس کمیته حقوقی شورا گفت: اگر شهردار به تذکر شماره ۸۳ ما پاسخ ندهد بنده طرح سوال از شهردار را به ریاست شورا اعلام خواهم کرد.

انتهای پیام/

۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۷
کد خبر: 55049

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =