احداث کیوسک در تمام نقاط پایتخت ممنوع است

همزمان با دویست و چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، یک فوریت لایحه کمک به آسیب‌دیدگان سیل سیستان و بلوچستان و همچنین یک فوریت لایحه اصلاحیه مصوبه تعیین اجاره‌بهای کیوسک‌های عرضه گل و مطبوعات در سطح شهر تهران در سال ۱۴۰۳ بررسی و هر دو لایحه با ۱۹ رأی موافق به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار شهر، مجید باقری معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران در دویست و چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی یک فوریت لایحه کمک به آسیب دیدگان سیل سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این لایحه در کمیسیون مربوطه مورد بررسی قرار می گیرد، اظهار کرد: در پایان سال قبل تخصیص اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی برای مردم سیستان اختصاص داده شد، اما چون دوره مالی آن به پایان رسید و فرصت کارسازی باقی ماند، درخواست کردیم که این رقم در بودجه سال ۱۴۰۳ لحاظ شود تا کارسازی ها صورت بگیرد.

یک فوریت این لایحه با ۱۹ رأی موافق به تصویب رسید.

در ادامه این جلسه مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی یک فوریت لایحه اصلاحیه مصوبه «تعیین اجاره بهای کیوسک های عرضه گل و مطبوعات در سطح شهر تهران در سال ۱۴۰۳» تأکید کرد: اضافه کردن هر نوع کیوسک در تمام نقاط شهر ممنوع است. کیوسکی تحت عنوان نمایشگاه مصالح ساختمانی زیر پل ساخته شده و نمی دانیم چه الزامی داشته و این اقدام ممنوع است. باید حتما از شرکت ساماندهی صنابع و مشاغل شهر تهران اجازه می گرفتند. به شهردار منطقه یک خواهیم گفت که این کیوسک تخریب شود و البته در ابتدا دلیل را می پرسیم و اگر خلاف باشد، باید تخریب صورت بگیرد.

وی افزود: قیمت های جدید ارائه شده که در کمیسیون ها بررسی خواهد شد و در نهایت ارقام در صحن شورا بررسی و تصویب می شود.

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا با بیان اینکه سالانه باید دو درصد از کیوسک های موجود کاسته شود، خاطرنشان کرد: شهرداری باید در خصوص این موضوع و همچنین نحوه قرارداد با کیوسک داران گزارش ارائه دهد.

یک فوریت لایحه تعیین اجاره بهای کیوسک های عرضه گل و مطبوعات در سطح شهر تهران در سال ۱۴۰۳ نیز با ۱۹ رأی موافق تصویب شد.

سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا نیز در جریان بررسی یک فوریت الحاق یک تبصره به لایحه نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی، گفت: سقف مبلغ بلیت اقشار خاص در سال قبل ۳۰۰ هزار تومان بود و در سال جاری این رقم به ۴۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت تا قدرت خرید بلیت اقشار همچون سال قبل باشد.

این یک فوریت نیز با حداکثر آراء موافق تصویب شد.

انتهای پیام/

۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۰
کد خبر: 55210

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =