گزارش حسابرسی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران تأیید شد

همزمان با دویست و چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، گزارش حسابرسی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران برای سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بررسی و با حداکثر آراء موافق تأیید شد.

به گزارش خبرنگار شهر، ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در دویست و چهلمین جلسه شورا و در جریان بررسی گزارش حسابرسی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران برای سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ با بیان اینکه اگر گزارش حسابرسی صندوق بازنشستگی قرائت می شد قطعا مقبول بود، اظهار کرد: شرکت عمران تهاتر و شرکت عمران کارکنان گزارش این سازمان را مشروط کرده اند که کارگزار آن یا سازمان عمران مناطق و یا مناطق بوده اند.

وی افزود: تمام صندوق های بازنشستگی کشور با اعدادی وحشتناک ورشکسته هستند و شاید کمترین رقم آن به صندوق بازنشستگی شهرداری برگردد. ممکن است این ارقام در گزارشات سالهای آینده سازمان نیز همچنان وجود داشته باشد.

مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران با بیان اینکه از ۱۲ سال پیش هیچ کسی جز صندوق بازنشستگی سازمان تأمین اجتماعی ورود پیدا نکرد، گفت: وزیر دفاع و وزیر کار بیشترین بودجه را برای این صندوق در نظر گرفتند.

حسین خرم جاه با بیان اینکه وضعیت صندوق بازنشستگی شهرداری تهران نسبت به سایر صندوق ها بهتر است، یادآور شد: ۳۵ درصد تعهدی که شهرداری در نظر گرفته جای تقدیر دارد. حق مسکن به ۹۰ تا ۱۰۰ درصد رسید. در سال ۱۴۰۳ بین ۸۰۰ تا هزار میلیارد تومان جذب سرمایه داریم.

وی افزود: شرکت های زیان ده ما در گذشته پنج شرکت بود اما امروز به دو شرکت رسیده که این دو مورد نیز در مرز زیان دهی هستند. این نشان می دهد که ما بیش از تورم به شرکت ها فشار وارد می کنیم.

خرم جاه با بیان اینکه بیش از ۱۵ جلسه برگزار کردیم که سرمایه صندوق افزایش یابد، تصریح کرد: ۲۰ میلیارد تومان بدهی پیمانکاران برای اولین بار تسویه شد. در چند ماه اخیر شرکت عمران تهاتر نیز تلاش کرد تا بدهی ها پرداخت شود.

وی همچنین تصریح کرد: دارایی شرکت عمران کارکنان توسط سازمان املاک ارزیابی شده و به زودی پس از پرداخت دارایی ها، سازمان نیز از منابع مالی خود برخوردار خواهد شد.

خرم جاه با بیان اینکه شرکت عمران تهاتر در سالهای قبل همواره زیان ده بود، یادآور شد: متأسفانه آراء در این زمینه به ضرر ما صادر شده است. پیگیری هایی کردیم تا پای کار باشیم و مشکلات حل شود اما در نهایت شرکت عمران تهاتر در سال ۱۴۰۲ از زیان خارج شد و به سود رسید.

مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران تأکید کرد: تلاش بسیاری صورت گرفت تا شرکت ها یک به یک از زیان خارج شدند. امروز شرایط به گونه ای است که شرکت هایی همچون خودروسرویس و حامیان از فضای بیرون از شهرداری نیز کارسازی کرده اند. به همین دلیل به دنبال افزایش ۱۰۰ درصدی بودجه هستیم تا درآمد سازمان ها و شرکت ها نیز به سازمان بازنشستگی اضافه شود.

احمد صادقی رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران گفت: باید تکالیف سازمان برای سال ۱۴۰۳ رفع شود که البته همراهی و همکاری شهرداری تهران و سازمان املاک را نیز می طلبد.

وی افزود: ۱۱ مورد از تکالیف سازمان به قبل از سال ۱۴۰۰ برمی گردد و یک مورد از آن به بعد از سال ۱۴۰۰ مربوط است.

مجید باقری معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران بابت پرداخت حقوق بازنشستگان ۲۰۰ میلیارد تومان از منابع خود را اختصاص می دهد و بازنشستگان به هیچ عنوان نگران حقوق و دستمزد خود نباشند.

وی ادامه داد: در تمام ادوار و این دوره، شهرداری با تمام قوا از حقوق و دستمزد صندوق حمایت کرده و این حمایت راهبردی است. امیدواریم بتوانیم صندوق را به اندازه ای خودکفا کنیم که بازنشستگان دغدغه ای در این زمینه نداشته باشند.

گفتنی است گزارش حسابرسی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران برای سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ با حداکثر آراء موافق تأیید شد.

انتهای پیام/

۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۱
کد خبر: 55218

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =