تمهیدات شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه سی و پنجمین سالگرد بزرگداشت ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران تمهیدات شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه سی و پنجمین سالگرد بزرگداشت ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) را تشریح کرد.

به گزارش شهر حسین نظری در تشریح اقدامات و برنامه های حوزه معاونت خدمات شهری برای برگزاری باشکوه سی و پنجمین سالگرد بزرگداشت ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)، گفت: با انجام برنامه ریزی های لازم و همچون سنوات گذشته شهرداری منطقه یک(معین مجموعه جماران)، شهرداری منطقه ۲۰ (معین حرم عبدالعظیم حسنی(ع)) تعیین شده اند که به انجام نگهداشت ویژه سطح منطقه خصوصاً معابر منتهی به حسینیه جماران و معابر منتهی به حرم عبدالعظیم حسنی(ع) و نیز فضاسازی شهری و انجام تبلیغات فرهنگی در سطح مناطق فوق خواهند پرداخت.

وی در ادامه افزود: شهرداری منطقه ۱۹نیز آماده سازی مسیرهای منتهی به حرم مطهر حضرت امام (ره)، آماده سازی پارکینگ های تعیین شده با همکاری سازمان مدیریت پسماند، شناسایی و رفع نقاط ناایمن با همکاری سازمان آتش نشانی و برنامه ریزی به منظور انجام عملیات پاکسازی معابر اصلی در روز مراسم ( بزرگراه های علامه عسگری، خلیج فارس و...) را بر عهده دارند.

نظری به پهنه بندی مناطق درگیر اشاره کرد و گفت: در پهنه بندی های تعیین شده مناطق ۴،۵،۷ ،۸ ،۹ ،۱۰،۱۱ ،۱۳ ،۱۴،۱۵ ،۱۶ ،۱۷ ،۱۸ ،۲۲ وظیفه آماده سازی فضای پهنه های تحویلی پیش از مراسم، استقرار عوامل کارگری به منظور پاکسازی پهنه ها در حین و پس از مراسم، برنامه ریزی به منظور استقرار تانکر آب در روز مراسم (هر منطقه حدود ۳ دستگاه تانکرآب با حداقل ظرفیت ۱۲۰۰۰ لیتر)، برنامه ریزی برای استقرار کلیه ماشین آلات مورد استفاده در ساعت تعیین شده در پهنه ها با توجه به اعمال محدودیت های ترافیکی و ... را بر عهده دارند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران اقدامات سازمان بهشت زهرا(س) را برشمرد و گفت: آماده سازی حرم مطهرحضرت امام خمینی (ره)  و محوطه بهشت زهرا(س) در کلیه موضوعات خدمات شهری، عمرانی و ترافیکی، فضاسازی و انجام تبلیغات محیطی حرم مطهر و بهشت زهرا(س) با استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود، مرمت و آماده سازی سرویس های بهداشتی داخل و اطراف حرم مطهر و بهشت زهرا(س)، شناسایی و رفع نقاط ناایمن (با همکاری سازمان آتش نشانی)، نصب و راه اندازی مه پاش ها در مسیر زائرین، تامین یکصد عدد ویلچر جهت جابه جایی زائرین، خدمات رسانی خودروهای شاتل برقی جهت جابه جایی سالمندان، توان یابان و...، نصب بنرهای هدایت مسیر جهت راهنمایی زائرین به منظور تسهیل دسترسی به محل پارکینگ ها با همکاری پلیس راهور تهران بزرگ، انجام جداسازی پارکینگ ها بوسیله نیوجرسی با هماهنگی پلیس راهور، برنامه ریزی به منظور انجام عملیات پاکسازی معابر اصلی بهشت زهرا(س) قبل، حین و پس از مراسم و... از جمله وظایف این سازمان است.

وی به وظایف سازمان مدیریت پسماند اشاره کرد و گفت: انجام عملیات پاکسازی و نظافت معابر اطراف صحن حرم قبل، حین و پس از مراسم، تامین مخازن زباله ۱۲۰۰لیتری جهت جانمایی در محل های تعیین شده، همکاری با شهرداری منطقه ۱۹ در خصوص حمل نخاله و ضایعات و تامین ماشین آلات سنگین و تخصصی مورد نیاز، استقرار تانکرهای آب با ظرفیت حداقل ۱۲۰۰۰لیتر به منظور تامین آب سرویس های بهداشتی در روز مراسم و... نیز توسط این سازمان انجام خواهد شد.

نظری به اقدامات سازمان زیباسازی شهر تهران پرداخت و گفت: انجام تبلیغات محیطی و اکران های فرهنگی در سطح شهر تهران و نیز نقاط تعیین شده در اطراف حرم مطهرحضرت امام خمینی(ره)، تامین و نصب تلویزیون های شهری برای پوشش زنده مراسم (با هماهنگی ستاد مرکزی بزرگداشت)، ابلاغ طرح های فرهنگی مصوب به مناطق و سازمان بهشت زهرا(س) جهت اکران، تامین سرویس های بهداشتی پرتابل مورد نیاز ستاد مرکزی بزرگداشت ،شهرداری منطقه۱۹ و سازمان بهشت زهرا (س) و... نیز از جمله وظایف این سازمان محسوب می شود.

معاون شهردار تهران به انجام بازدیدهای مستمر به منظور شناسایی و پیگیری رفع موارد ناایمن در قبل و حین مراسم (با همکاری سازمان آتش نشانی، سازمان بهشت زهرا(س) و منطقه ۱۹ اشاره کرد و گفت: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با استقرار نیروهای آتش نشانی و خودروهای سبک و سنگین در محل های تعیین شده در طول مراسم به خدمات رسانی خواهد پرداخت.

به گفته نظری پشتیبانی از شهرداری منطقه ۱۹، سازمان بهشت زهرا(س) و حرم مطهر امام خمینی (ره)  نیز در خصوص موضوعات مرتبط با فضای سبز با سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران خواهد بود. همچنین نیروهای شرکت شهربان و حریم بان نیز به حفظ انضباط اجتماعی و پوشش نقاطی که احتمال حضور دستفروشان و بساط گستران دارد، با هماهنگی یگان حفاظت شهرداری تهران و فراجا خواهد پرداخت و نیروهای خود را در محل های تعیین شده مستقر و یکصد نفر نیز به عنوان همراه زائر  به زائرین عزیز خدمات رسانی خواهند کرد.

انتهای پیام/

۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۸
کد خبر: 55288

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =