تاکسیران‌ها در انتظار اعلام قیمت تاکسی‌های یورو ۵

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور با اشاره به اینکه از این ماه نوسازی تاکسی ها با استاندارد یورو ۵ امکان پذیر است، گفت: اگر قیمت تاکسی های جدید بالا برود، از توان راننده ها برای نوسازی کاسته می شود.

به گزارش شهر، "مرتضی ضامنی" مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور درباره وعده ایران خودرو مبنی بر تحویل ۵ هزار تاکسی با استاندادر یورو ۴  تا پایان مهر ماه و تامین ۴۰ هزار تاکسی دیگر برای دارندگان تاکسی های فرسوده گفت: ما تا پایان مهر ماه مجوز داشتیم از ۵ هزار تاکسی با سطح آلایندگی یورو ۴ استفاده کنیم و نوسازی آنها را با این استاندارد انجام دهیم. تاکنون فرایند نوسازی ۴ هزار و ۶۰۰ دستگاه تاکسی انجام شده و تعداد اندکی از تاکسی ها باقی مانده است که در هفته آینده به رانندگان تحویل داده خواهد شد.

نوسازی تاکسی ها با استاندارد یورو ۵ ادامه می یابد

او با بیان اینکه بعد از مهر ماه خودروساز حتما باید خودروی با استاندارد یورو ۵ را تولید کند، افزود: خودروساز به ما قول داده است که سمند و پژو ۴۰۵ با استاندارد یورو ۵ تولید شود و اگر فرایند تولید انجام گیرد، از تاریخ ۱۵ آبان خودروها در اختیار تاکسیرانی قرار می گیرد و مجددا فرایند نوسازی فعال خواهد شد.

ضامنی در پاسخ به این سوال که آیا اکنون فرایند نوسازی متوقف شده است؟ گفت: متوقف نشده است. ۵ هزار خودرو در مرحله تحویل است و از ۱۵ روز دیگر نیز به ما قول داده اند که خودروهای یورو ۵ را تحویل خواهند داد. به محض اینکه خودروساز اعلام کند تا تاریخ ۱۵ آبان این فرایند عملیاتی شده و قابلیت تحویل تاکسی ها را دارند، فرایند بررسی درخواست تاکسیران ها مجددا انجام خواهد شد.

تاکسیران ها در انتظار اعلام قیمت تاکسی های یورو ۵

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور در پاسخ به این سوال که با توجه به افزایش قیمت خودور در بازار آیا تاکسی ها نیز افزایش قیمت داشته اند؟ گفت: از ابتدای سال تاکنون در حوزه تاکسیرانی افزایش قیمت رخ نداده است، اما با سطح استاندارد آلایندگی یورو ۵ منتظر اعلام قیمت خودروسازان هستیم.

ضامنی درباره جزئیات تحویل تاکسی های یورو ۵ افزود: بحث نوسازی تنها به خودرو مربوط نمی شود چرا که قیمت خودرو و تسهیلات نیز در به سرانجام رسیدن این مساله موثر هستند. در همین رابطه برخی از شهرداری ها در کلانشهرها، تسهیلات ارازن قیمت را در اختیار رانندگان قرار دادند، اما در بقیه شهرهایی که شهرداری ها تسهیلات مناسب را برای رانندگان فراهم نکرده اند، قطعا نوسازی به صورت خرید نقدی فعال است و یکسری از رانندگان توان تعویض را دارند.

او تاکید کرد در نتیجه تنها بحث خودرو ملاک عمل نیست.قول خودروساز تامین ۴۰ هزار دستگاه تا پایان سال است اما تامین آن منوط به آن است که رانندگان توان نوسازی را داشته باشند.

افزایش قیمت از توان رانندگان برای نوسازی می کاهد

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور در پاسخ به این سوال که پیش بینی شما از ثبت نام جدید در صورت تغییر قیمت تاکسی ها چیست؟ گفت: اگر قیمت ها بالا برود، قاعدتا معادلات به هم می خورد و از توان راننده ها برای نوسازی کاسته می شود. به دنبال این هستیم که از طریق سازمان شهرداری ها تسهیلاتی را برای رانندگان فراهم کنیم.

به گزارش ایلنا، او با بیان اینکه با چند فاکتور نوسازی با سرعت بیشتری انجام می شود، گفت: ایجاد تسهیلات مناسب و ثبات قیمت خودروها مسائل بسیار مهمی هستند و اگر بتوانیم قیمت ثابتی داشته باشیم برنامه ریزی را راحت تر خواهد کرد.

ضامنی از خودروسازان درخواست کرد خودروهای یورو ۵ با قیمت معقول و ثابتی تا پایان سال عرضه شوند تا رانندگان بتوانند نسبت به تعویض خودروهای فرسوده خود اقدام کنند.

۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
کد خبر: 5590

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =