معرفی ۲۴۵۰ کودک کار بازمانده از تحصیل به آموزش و پرورش

سرپرست سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی گفت: در حال حاضر به ۷ هزار کودک کار و خیابان در مراکز پویاشهر خدمات ارائه می‌دهیم که امسال دو هزار و ۴۵۰ کودک از مراکز پویاشهر به آموزش و پرورش برای ادامه تحصیل معرفی شده‌اند تا در مدارس رسمی ثبت نام کرده و به تحصیل بازگردند.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، سید محمد نقیب در مراسم بازدید بیش از ۷۰۰ کودک کار و خیابان مدارس پویاشهر از برج میلاد به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی مقابله با کارِ کودک در خصوص اقدامات پیش بینی شده در راستای خروج کودک از چرخه کار و خیابان و جلوگیری از آسیب‌هایی که ممکن است به وی وارد شود، ادامه داد: ما برای خروج کودک از چرخه کار و خیابان چند موضوع را مد نظر قرار داده‌ایم. یکی از این موضوعات پیگیری کرامت کودکان است. موضوع دیگر شناسایی و ارتباط با خانواده هاست که بسیار اهمیت دارد.

سرپرست سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: برنامه دوستان و همکاران من این است که حتما شناسایی خانواده و کرامت کودک را پیگیری کنند. موضوع شناسایی خانواده و اتصال به خانواده و پس از آن مددکاری و مشاوره اصلی‌ترین موضوعی است که ما در خصوص خروج کودک از چرخه کار و خیابان دنبال می‌کنیم. همچنین در مراکز پویا شهر آموزش و توانمندسازی را برای خانواده کودکان در نظر گرفته‌ایم.

نقیب در رابطه با کودکان بازمانده از تحصیل نیز گفت: تعداد این کودکان بسیار کم است اما دوستان کمک می کنند تا بحث تحصیلی این کودکان نیز رفع شود. در این زمینه با آموزش و پرورش جلسه‌ای تکمیلی داریم تا به تحصیل کودکان بازمانده از تحصیل کمک شود. همچنین امسال دو هزار و ۴۵۰ کودک از مراکز پویاشهر به آموزش و پرورش برای ادامه تحصیل معرفی شده‌اند و در مدارس رسمی ثبت نام کرده اند و به تحصیل بازگشته‌اند. سایر کودکانی که نتوانستیم به مدرسه بازگردانیم نیز در مراکز ما خدمات سوادآموزی را دریافت می‌کنند.

وی گفت: به غیر از ۷ هزار کودکی که در مراکز پویاشهر خدمات دریافت می‌کنند، هنوز کودکانی که شناسایی نشده باشند، وجود دارد اما می‌توانم بگویم که بیشتر این کودکان که شامل همین ۷ هزار نفر هستند شناسایی شده‌اند و ما تلاش می‌کنیم اگر کودک کاری هنوز شناسایی نشده با همکاری بهزیستی شناسایی و به مراکز ما برای دریافت خدمات معرفی شود.

سرپرست سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران همچنین درباره همکاری این سازمان با سازمان‌های مردم نهاد گفت: اگر بگوییم که با همه سازمان‌های مردم نهاد همکاری داریم حرف درستی نیست اما در حوزه‌های مختلف از آن ها استفاده می‌کنیم و آن‌ها هم به ما کمک می‌کنند. در حال حاضر حدود ۳۷ سازمان مردم نهاد در حوزه کودک با سازمان همکاری دارند. شنبه آینده نیز جلسه‌ای با سازمان‌های مردم نهادی که در حوزه کودکان کار و خیابان تلاش می‌کنند، داریم و در آینده‌ای نزدیک نیز از سایر این سازمان‌ها دعوت خواهیم کرد تا در جلسه مشترک نقطه نظرات و انتقادات‌شان را مطرح کنند. تلاش‌مان را خواهیم کرد تا همکاری‌ها را با سازمان‌های مردم نهاد افزایش دهیم.

انتهای پیام/

۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۲
کد خبر: 55920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =